Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow poinformował, że otrzymał stopień generała dywizji w Gwardii Rosyjskiej – przekazała w czwartek rosyjska agencja prasowa TASS.

Jak poinformowała w czwartek rosyjska agencja prasowa Tass, Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow otrzymał awans do stopnia generała dywizji Gwardii Rosyjskiej.

„Zapowiedź tej decyzji przyjąłem tak, jak powinienem: stojąc na baczność. Podczas rozmowy telefonicznej sam Prezydent przeczytał oświadczenie i pogratulował mi tego wydarzenia, życzył dalszych sukcesów. To wysokie uznanie, które jest warte wielkiej uwagi”- napisał w czwartek Kadyrow na swojej stronie VK.

Kadyrow zdradził też, że został przeniesiony z MSW do Rosyjskiej Gwardii Narodowej.

„Wyrażam wielką wdzięczność mojemu drogiemu bratu, szefowi Federalnej Służby Sił Gwardii Narodowej Wiktorowi Zołotowowi za decyzję o przeniesieniu mnie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do Gwardii Narodowej” – dodał szef Czeczenii.

Kadyrow otrzymał szereg stopni i nagród, w tym najwyższą nagrodę Rosji – tytuł Bohatera Federacji Rosyjskiej. W 2009 roku ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew awansował go do stopnia specjalnego generała dywizji milicji. Ponadto wódz Czeczenii otrzymał order „Za zasługi dla Ojczyzny” IV klasy oraz Order Odwagi. Ramzan Kadyrow jest synem Achmata, przywódcy republiki w latach 2003-2004, który zginął w zamachu bombowym. Ramzan objął władzę w 2007 r. Od tego czasu skonsolidował w swoich rękach pełnię władzy w republice. Pozostając osobiście lojalnym wobec prezydenta Rosji Władimira Putina Kadyrow ograniczył wpływy instytucji federalnych na terytorium swojej republiki.

Jak poinformowaliśmy wcześniej na naszym portalu Kadyrow trafił na „czarną listę” USA za względu na naruszanie praw człowieka w rządzonej przez niego Czeczenii. Amerykanie uważają, że władze tej republiki w ramach Federacji Rosyjskiej dopuszczają się tortur oraz egzekucji bez wyroków sądowych, podał portal rozgłośni radiowej Echo Moskwy.

Objęcie personalnymi sankcjami oznacza zakaz wjazdu na terytorium USA. Jak skonkretyzował Pompeo sankcjami zostały objęte także małżonka Kadyrowa oraz jego córki.

Sam Kadyrow skomentował już decyzję Departamentu Stanu USA. Zamieścił na swoim koncie na Instagramie zdjęcie z ciężkimi karabinami maszynowymi podpisując zdjęcie dwoma zdaniami – „Pompeo, przyjmujemy walkę. Dalej będzie bardziej interesująco”.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz