„To już nie jest Sejm, to KneSejm”. Kukiz’15 krytykuje zablokowanie przez PiS prac nad ustawą anty-447 [+VIDEO]

Zdaniem posłów Kukiz’15, PiS wycofując spod obrad projekt ustawy anty-447 pokazuje, że polski rząd klęczy, a wręcz „leży plackiem”. Pytają, czy były naciski USA i Izraela w tej sprawie i „czy mamy rząd na telefon”.

Niedługo po ogłoszeniu, że PiS zdjął z porządku obrad projekt ustawy Kukiz’15 ws. zabezpieczenia polskiego mienia przed nieuprawnionymi roszczeniami środowisk żydowskich, klub K’15 zorganizował w Sejmie konferencję w tej sprawie.

– Zastanawiam się, czy PiS podjęło taką decyzję po ataku na [Marka] Magierowskiego [Ambasadora RP w Izraelu – red.] i czy nadal będzie postępować z pozycji kolan, pokazując uległość Polski względem jakiś nacisków zewnętrznych – powiedział Paweł Kukiz informując o całej sytuacji. Przypomniał, że ostatnio izraelskie media podały, iż polski rząd już od 3 lat negocjuje z rządem Izraela ws. „restytucji mienia bezspadkowego” i wspomniał w tym kontekście o „tajemniczych wyjazdach” ówczesnej premier Beaty Szydło. – Dzisiaj dowiadujemy się, że ustawa, która mogłaby zakończyć te wszystkie niedomówienia i sprecyzowała polskie stanowisko, że żadnego zwrotu mienia bezspadkowego nie będzie, zostaje wywalona.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przeczytaj: Dworczyk: prace nad projektem dot. zablokowania roszczeń zostały odroczone na czas po wyborach

– Jakbym był Izraelczykiem, pomyślałbym sobie: „O, przestraszyliście się, pisowcy! Tak będziemy robić dalej”. Przyjedzie Polak do Hajfy, dostanie w dziób – dodał Kukiz.

Czytaj również: Izraelski dziennikarz: napastnik napluł polskiemu ambasadorowi w twarz, sąd go zwolnił

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka zrelacjonował posiedzenie prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów. Powiedział, że o usunięciu I czytania ustawy anty-447 dowiedział się dziś rano od marszałka Marka Kuchcińskiego. – Gdy dopytywałem dlaczego, nie usłyszałem żadnej odpowiedzi – powiedział Tyszka. – Co wydarzyło się przez noc? Czy były naciski USA i Izraela w tej sprawie? I najważniejsze pytanie – czy mamy rząd na telefon w tej chwili? Czy to jest polski rząd, stojący na gruncie polskiej racji stanu? – pytał polityk. – Rząd PiS, jak im plują w twarz, to mówi, że deszcz pada. To niedopuszczalne!

– Im mogą pluć. Nie może być zgody na to, żeby pluli wszystkim Polakom – wtrącił Kukiz.

Poseł Tomasz Rzymkowski powiedział, że nie zgadza się w kwestii oceny polskiego rządu ze swoimi kolegami: – My nie klęczymy, my już leżymy plackiem.

Dodał, że po wydarzeniach z dzisiejszego dnia ma wątpliwości, „czy większość parlamentarna reprezentuje naród polski – czy to jest Sejm, czy to już jest Kneset”. – Czy my realizujemy nasze narodowe interesy, broniąc naszych fundamentalnych praw, jak suwerenność państwa (…)? Wsłuchajmy się w głosy „Przedsiębiorstwa Holokaust”, które domaga się od Polski od 300 mld dolarów wzwyż. To czterokrotność budżetu Państwa Polskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zdaniem posła Rzymkowskiego powodem zdjęcia projektu ustawy z porządku obrad był „najprawdopodobniej telefon z Tel Awiwu, który jednoznacznie nakazał, aby wycofać się z tego projektu ustawy”. – To jest absolutny skandal – dodał. – To już nie jest Sejm, to KneSejm, to czarny dzień dla polskiego parlamentaryzmu.

Zobacz: Konfederacja i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy anty-447 [+VIDEO]

Facebook.com/ Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz