Rosyjskie myśliwce ze wschodniego okręgu wojskowego przygotowywały się do przechwycenia amerykańskiego samolotu rozpoznawczego nad Morzem Japońskim – poinformowało dziennikarzy rosyjskie ministerstwo obrony w sobotę.

Jak poinformowała Agencja Prasowa Tass, ministerstwo obrony Rosji poinformowało w sobotę, że dwa myśliwce z wschodniego okręgu wojskowego przygotowywały się do przejęcie amerykańskiego samolotu rozpoznawczego nad neutralnym terytorium Morza Japońskiego.

Rosyjskie radary wykryły cel w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad neutralnymi wodami Morza Japońskiego. Samolot leciał w kierunku rosyjskiej suwerennej przestrzeni powietrznej.

„Samoloty Su-35S i MiG-31BM  z dyżurujących sił obrony powietrznej wschodniego dystryktu wojskowego dostał rozkazy, aby zidentyfikować i przechwycić cel w powietrzu. Po zbliżeniu się do celu zidentyfikowali go jako strategiczny samolot rozpoznawczy RC-135 amerykańskich sił powietrznych” – poinformowało ministerstwo w komunikacie, dodając, że myśliwce eskortowały szpiegowskie samoloty z bezpiecznej odległości.

Ministerstwo obrony wskazało, że po tym, jak strategiczny samolot rozpoznawczy Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych wykonał zwrot i odleciał z rosyjskiej suwerennej przestrzeni powietrznej, rosyjskie myśliwce wróciły do ​​macierzystej bazy lotniczej.

„Wszystkie loty rosyjskich sił powietrznych odbywają się zgodnie z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi przestrzeni powietrznej” – zakończyło rosyjskie ministerstwo.

Zobacz też: Siły powietrzne Floty Czarnomorskiej przeprowadziły ćwiczenia nad Krymem

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na początku tygodnia siły Floty Czarnomorskiej śledziły ruchy grupy morskiej NATO na Morzu Czarnym. „Siły Floty Czarnomorskiej zaczęły śledzić operacje stałej grupy przeciwdziałania minom NATO złożonej z pływającej bazy zaopatrzeniowej Aliakmon greckiej marynarki wojennej (okręt flagowy), trałowców przeciwminowych Tambre hiszpańskiej marynarki wojennej i okrętu włoskiej marynarki wojennej, które weszła do Morza Czarnego 7 lipca 2020 roku”- przekazało dowództwo w oświadczeniu.

Ostatnim razem rosyjskie siły zbrojne śledziły działania NATO na Morzu Czarnym w dniu 17 czerwca, kiedy amerykański niszczyciel rakietowy Porter wszedł w ten obszar. Statek Marynarki Wojennej USA pozostawał na Morzu Czarnym do rana 7 lipca.

Jak informowaliśmy wcześniej, trzy rosyjskie samoloty Floty Północnej przystosowane do zwalczania okrętów podwodnych Tu-142 dalekiego zasięgu przeprowadziły 12 godzinną misję w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad  Morzem Norweskim, Barentsa oraz nad północno-wschodnim Atlantykiem. „Norweskie samoloty myśliwskie F-16 i samoloty F-35 rozmieszczone w bazie lotniczej Keflavik w Islandii śledziły rosyjskie samoloty na niektórych etapach trasy” – podała agencja Tass powołując się na stanowisko Floty Północnej.

Kresy.pl/Tass

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz