Posłowie Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowy i liderzy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości skrytykowali PiS za zdjęcie z porządku obrad projektu ustawy anty-447 i blokowanie debaty ws. roszczeń żydowskich. Zapowiedzieli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

W związku z usunięciem przez PiS projektu ustawy Kukiz’15 o ochronie własności RP przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego, którego I czytanie miało dziś odbyć się w Sejmie, politycy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, zorganizowali konferencję prasową. Dotyczyła ona również usunięcia z mównicy sejmowej posła Roberta Winnickiego za pytanie o tę sprawę.

Podczas konferencji poseł Winnicki zaznaczył, że PiS faktycznie uniemożliwił debatę na temat roszczeń majątkowych środowisk żydowskich i „w panice” zdjął punkt dotyczący tej sprawy. Zwrócił uwagę, że odbywa się to w kontekście rozmów toczących się między rządami Polski i USA, a także wizyty izraelskiej delegacji w Warszawie.

– Rząd RP pracuje razem z USA i Izraelem nad tym, żeby zapłacić roszczenia warte setki miliardów dolarów środowiskom żydowskim. Nie ma na to naszej zgody – powiedział Winnicki. – Dzisiejsza sytuacja, w której marszałek Kuchciński nie dopuszcza wniosku formalnego, choć dotyczy on porządku obrad tego posiedzenia Sejmu, jest absolutnym skandalem. Knebluje się debatę, PiS jest w panice i strachu, bo zdają sobie sprawę, że do wyborców dociera ta prawda: negocjują ze środowiskami żydowskimi olbrzymie roszczenia majątkowe. Oni nie chcą żadnej ustawy. Polska jest w ogromnym zagrożeniu.

Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia MN zaznaczył, że projekt ustawy ściągnięto z porządku obrad w czasie, gdy pobito polskiego ambasadora w Izraelu. Powiedział, że w takiej sytuacji jego organizacja zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rusza ze zbiórką podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie, który ma zostać wypracowany wspólnie z Konfederacją. Zaprosił do współpracy polityków innych partii.

Szef klubu Konfederacji w Sejmie i lider Federacji dla RP, poseł Marek Jakubiak powiedział, że dzisiejszy dzień jest spektakularny. – Pobito naszego ambasadora w Izraelu, wczoraj brytyjska posłanka powiedziała, że Polska jest bandyckim krajem pasącym się na majątku żydowskim. Dzieje się źle, także przez naszą indolencję. PiS wycofując projekt ustawy z I czytania daje paliwo wszystkim polakożercom pochodzenia żydowskiego i tym, którzy uważają, że im się należy bezspadkowe mienie w Polsce – powiedział Jakubiak. Dodał, że ostatni marsz Stop 447 pokazał, że Polacy się na to nie zgadzają.

– Mam wątpliwości, czy przypadkiem za naszymi plecami rząd nie prowadzi tajnych rozmów nt. restytucji mienia żydowskiego, którego tak naprawdę nie ma – podkreślił Jakubiak.

Poseł Piotr Liroy-Marzec powiedział, że rząd PiS nie prowadzi obecnie w kraju samodzielnej polityki wewnętrznej, a „za plecami Polaków rozgrywają się sytuacje, które prawdopodobnie będą kosztować Polaków bardzo dużo pieniędzy”. – Żądam jasnego stanowiska rządu i prezydenta, że przeciwstawiają się jakimkolwiek roszczeniom ze strony amerykańskiej i żydowskiej.

– Polacy nie będą płacić za winy Niemców. Rząd powinien wprowadzić ustawę anty-447 – zaznaczył z kolei Tomasz Kalinowski ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległosci. Powtórzył, że zostanie uruchomiona zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim ustawy. – Polacy zbiorą 100 tys. podpisów, wprowadzimy tę ustawę na wokandę we wrześniu i jeśli będzie trzeba, przyjdzie pod Sejm 20 tys. polskich patriotów, jak 11 maja pod KPRM.

Poseł Winnicki odnosząc się do pytania odnośnie współpracy z Kukiz’15 ws. ustawy anty-447 powiedział, że Konfederacja jest otwarta na współpracę z innymi środowiskami politycznymi, nad projektem, pod którym będą zbierane podpisy. Jego zdaniem, K’15 pokładał wiarę w dobre słowo PiS, „który widocznie ich rękami chciał załatwić temat”. – Przekonali się, jak można polegać na partii rządzącej. Być może teraz pójdą po rozum do głowy. Zapraszamy ich do współpracy, trzeba połączyć siły.

Jak informowaliśmy wcześniej, projekt ustawy Kukiz’15 o ochronie własności RP przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego, którego I czytanie miało dziś odbyć się w Sejmie, został zdjęty przez PiS z porządku obrad. Politycy K’15 mówią o skandalu i strachu PiS przed „Przedsiębiorstwem Holokaust”.

Facebook.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply