Z sobotniego sondażu Instytutu Badań Pollster dla “Super Expressu” wynika, że Zjednoczona Prawica cieszy się wysokim i stabilnym poparciem Polaków. Na koalicję obozu rządzącego oddać głos zamierza 43 proc. wyborców.

W notowaniach traci natomiast Koalicja Obywatelska. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, to na największą partię opozycyjną zagłosowałoby 25,51 proc. Polaków. To prawie 2 punkty procentowe mniej w porównaniu do październikowych wyborów parlamentarnych.

Przeczytaj także naszą analizę wyników wyborów parlamentarnych 2019: Wielka partia ludowa nie będzie większa

Na trzecim miejscu plasuje się Lewica (SLD, Razem, Wiosna) z wynikiem 14,39 proc. Oznacza to wzrost o 2 punkty procentowe od ostatnich wyborów.

Wzrost notuje także Konfederacja, którą wskazało 8,03 proc. respondentów (+1,5 p.p.). Na niewiele więcej poparcia może liczyć PSL (Koalicja Polska, PSL). Na partię Władysława Kosiniaka-Kamysza chce zagłosować 8,10 proc. Polaków.

Ostatnie wybory do Sejmu i Senatu zwyciężył obóz rządzący, który otrzymał 8 051 935 głosów, czyli 43,59 proc. z wszystkich oddanych głosów. To najwyższe poparcie dla pojedynczego komitetu wyborczego w historii III Rzeczpospolitej. Pozwoliło to na zachowanie PiS samodzielnej większości w liczbie 235 mandatów. Główna siła opozycji, Koalicja Obywatelska otrzymała poparcie 5 060 355 obywateli czyli 27,40 proc. głosujących. Przełożyło się to na 134 mandaty w izbie niższej parlamentu.

Trzecią siłą w Sejmie zostali lewicowcy, startujący pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wybrało ich 2 319 946 Polaków czyli 12,56 proc. głosujących. Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymało 1 578 523 głosów, czyli 8,55 proc. Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowało 1 256 953 Polaków, 6,81 proc. spośród głosujących.

Czytaj także: Wielka partia ludowa Kaczyńskiego

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / se.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zs
  zs :

  Swietna wiadomosc!

  Samo istnienie Konfederacji tlumi objawy choroby zwana TVN.

  Bylo tak, ze jezeli nie PIS to PO PSL lub odwrotnie, ale zawsze zostawaly jakies watpliwosci i jest 3 mozliwosc: wymagania od politykow Konfederacji.

  “Gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta”.

  PICowcy maja wielkie pretensje, ze Konfederacja skrytykowala parodie ustawy o sadownictwie a POPSL, ze jest nowa, Narodowa opozycja i moze byc tym “jezyczkiem u wagi”.

  PIS przyjal postawe ublizania (jak Macierewicz).

  POPSL widzac to, iz PIS traci Ruch Narodowy moze to wykorzystac i zahamowac odchodzenie w niebyt.

  Wydaje mi sie, ze nie sa wazne pojedyncze glosy wyborcow w odpowiedniej ilosci.
  Wazne jest ogolne nastawienie wyborcow wobec konkretyzujacych sie frakcji w POPISie – nie poszczegolni politycy lecz cale frakcje beda musialy zmienic nastawienie a wiec pociagna glosy grupy wyborcow niezaleznie od ich przyzwyczajen i nastawienia.

  Teraz propaganda PO i PICu ma oddzialywanie na siebie wieksze niz na zewnatrz, teraz musza byc bardzo uwazni i zakonczyc prymitywna, nachalna.

  To jest wielki sukces wyborcow.

  Pozostaly sprawy rozliczen za wyprzedaz majatku wyborcow (majatek narodowy to takie mgliste powiedzenie), rownolegle zadluzenie wyborcow przeciez a nie Narodu i zbyt niskie a wiec falszywie naliczane emerytury powodujace obnizenie zarobkow w lokalnych firmach w Polsce.

  Morawiecki przyjal plan splacania wirtualnych dlugow realnymi pieniedzmi, w sumie z zarobkow i to tlumaczy jako przyczyne niskich zarobkow, emigracji i imigracji – jest to dalszy ciag morderczej prywatyzacji – taki sam bandytyzm.

  Tusk poslugiwal sie “dlugoscia przezycia na emeryturze” przyjeta gdy emerytura byla od 62 roku zycia i byly wczesniejsze emerytury z powodu prywatyzacji (np Hut !).

  Morawiecki kontynuje ta dzialalnosc i wychodzi, ze Polacy na emeryturze zyja jeszcze 209 miesiecy, wiec jest to grabiez z wysokosci emerytury i panstwo jest spadkobierca.

  Gdybysmy zyli na emeryturze 1/4 zycia to byloby 10 mln emerytow a nie 6.
  Taki jest poziom grabiezy, ze emerytury w wiekszosci przypadkow musza byc 2 razy wieksze a nie jakies tam Pice na wode o dodatkach.

  Razem wychodzi wielki PIC, ze rozwija Emilewicz rynek firm a wiec pracy i zarobkow w Polsce. Co rok rozwija na nowo.

  • zs
   zs :

   POPSL nie wskaza na wielki przekret emerytalno – zarobkowy PIC, gdyz wykazaliby sie wlasna wina i mafijnym pochodzeniem w sluzbach dla obcych sil.

   Jest bardzo niebezpiecznie dopominac sie wlasnych pieniedzy – tak jest ????