Prezydent Serbii Aleksandar Vucić uważa, że w jego kraju możliwe jest rozpoczęcie wspólnej produkcji rosyjskiej szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi – poinformowała agencja prasowa Tass.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, prezydent Serbii Aleksandar Vucić, chce prowadzić w swoim kraju wspólną z Rosjanami produkcję szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi.

„Uważam, że jest taka perspektywa i rozmawialiśmy o tym z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Jeśli wszystkie wskaźniki są dobre, a teraz są pozytywne, wierzę, że jest to możliwe w Serbii”- podkreślił w niedzielę prezydent podczas wizyty w nowym szpitalu dla pacjentów z koronawirusem w Krusevac.

Zobacz też: Jedynie 17 proc. Polaków zamierza zaszczepić się na COVID-19 “tak szybko jak to będzie możliwe”

„Szczepionka Sputnik V jest w trakcie badań [w Serbskiej Agencji Leków]. Otrzymaliśmy dokumenty dotyczące pierwszej i drugiej fazy i czekamy na dokumenty dotyczące trzeciej fazy. Poinformowano mnie, że ludzie z naszej Agencji Leków są bardzo zadowoleni z jakości, planujemy jak najszybsze przeprowadzenie szczepień i życzymy Państwu rosyjskiemu jak najszybszego pozbycia się koronawirusa, tak jak robimy to w Serbii” – mówił Vucić.

Minister zdrowia Serbii Zlatibor Loncar już wcześniej informował, że kraj jest zainteresowany współpracą z Rosją przy potencjalnej wspólnej produkcji rosyjskiej szczepionki Sputnik V COVID-19.

Zobacz też: Szwajcaria: Nadzór farmaceutyczny dopuścił szczepionkę Pfizera

[krsey_casual]

„Otrzymaliśmy szczepionkę, aby przeprowadzić dodatkowe badania. Nie było takich posunięć z innych krajów, tylko z Rosji” – powiedział Loncar w wywiadzie opublikowanym na kanale YouTube rosyjskiego państwowego nadawcy Rosja-24.

Serbia otrzymała 20 dawek szczepionki Sputnik V do testów laboratoryjnych na początku tego miesiąca.

Rosyjska szczepionka będzie testowana w Serbii równolegle ze szczepionką opracowaną przez amerykańską firmę farmaceutyczną Pfizer i niemiecką firmę biotechnologiczną BioNTech.

Zobacz też: Rosja: rząd planuje zaszczepienie przeciwko koronawirusowi 60% dorosłej populacji

Kresy.pl/Tass/SeeNews

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply