Wystrzelony przez siły rosyjskie, a strącony przez obronę przeciwlotniczą Ukrainy pocisk rakietowy spadł w miejscowości Naslavcea, na północy Mołdawii – przekazało w poniedziałek mołdawskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Mołdawski resort spraw wewnętrznych poinformował, że nikt nie ucierpiał w wyniku poniedziałkowego zdarzenia. Zniszczone zostały jednak szyby pobliskich domów, co było efektem eksplozji – podaje agencja Reuters.

Rosyjski pocisk został strącony przez obronę przeciwlotniczą Ukrainy.

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie pokazujący dym unoszący się po zestrzeleniu rakiety. Zdarzenie miało miejsce około godziny 9 czasu lokalnego.

“Mołdawia w najostrzejszych słowach potępia dalszą agresję Rosji na Ukrainę. Przerażające uderzenia w infrastrukturę krytyczną odbijają się echem poza granicami Ukrainy i stanowią bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa (…) Mołdawii” – napisał na Twitterze szef MSZ Mołdawii Nicu Popescu.

“Ukraina ciągle o tym mówi: Federacja Rosyjska prowadzi wojnę nie tylko przeciwko Ukrainie, ale także przeciwko Europie. (…) Dlatego ważne jest, aby Ukraina jak najszybciej otrzymała nowoczesny sprzęt obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej” – napisał w mediach społecznościowych rzecznik ukraińskiego resortu spraw zagranicznych Oleg Nikolenko.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek miały miejsce kolejne rosyjskie ataki rakietowe na terytorium Ukrainy.

Eksplozje nastąpiły m.in. we Lwowie, Kijowie, Charkowie, Zaporożu, obwodzie winnickim, czerkaskim, połtawskim. Rosjanie mieli wystrzelić ponad 50 pocisków rakietowych. W związku z atakami na terenie całej Ukrainy ogłoszono w poniedziałek rano alarm przeciwlotniczy.

Zobacz także: Media: Włochy i Francja chcą wysłać na Ukrainę zaawansowane systemy obrony powietrznej SAMP-T

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply