W gimnazjum w Kazaniu, głównym mieście republiki Tatarstanu, która wchodzi w skład Federacji Rosyjskiej, doszło we wtorek do strzelaniny – podały lokalne media. Co najmniej jedenaście osób nie żyje (większość ofiar to uczniowie oraz nauczycielka i ochroniarz). Zdaniem mediów było dwóch sprawców. Siły bezpieczeństwa przeprowadziły szturm na budynek szkoły. Były uczeń – 19-latek – został zatrzymany. Drugi napastnik został zabity.

Strzelanina miała miejsce w gimnazjum w Kazaniu. Jeden napastnik został zatrzymany (19 -letni były uczeń szkoły). Drugi został zabity w czasie szturmu sił bezpieczeństwa na budynek szkoły. Media podawały również, że w szkole doszło też do wybuchu. W wyniku zdarzeń nie żyje co najmniej 11 osób – podaje „Izwiestia”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Na miejsce zdarzenia wysłano 21 karetek. Pojawili się tam również prezydent Tatarstanu Rustam Minnikhanov, minister zdrowia Republiki Marat Sadykow i prokurator regionu Ildus Nafikov .

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Początkowo wzmocniono środki bezpieczeństwa we wszystkich placówkach oświatowych w mieście – podkreśla „Ria Novosti”. Następnie zajęcia we wszystkich szkołach w Kazaniu zostały odwołane.

Media podawały również, że w szkole doszło do wybuchu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Opublikowane w sieci nagrania pokazują, że z okien budynku wyskakiwali ludzie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rosyjskie organy ścigania badają okoliczności zdarzenia.

Zobacz także: Strzelanina w Kaliningradzie

iz.ru / ria.ru / pap / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz