Dwie osoby zginęły w centrum Kaliningradu po tym gdy doszło do użycia karabinu myśliwskiego. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem.

Lokalny portal kgd.ru twierdzi, że ogień otworzył mężczyzna wyposażony w karabin myśliwski typu Sajga. Około godziny 18.30 w sobotę oddał strzały do dwóch osób przechodzących po ulicy Baranowa w centrum Kaliningradu. Mężczyzna i kobieta w wieku około 40 lat zginęli. Portal początkowo pisał, że w wyniku strzelaniny poszkodowane zostało także 13-letni dziecko, jednak w uzupełniającej informacji stwierdzono, że chłopiec nie został ranny. Taką samą relacje zamieściła agencja TASS. Jednak agencja Interfax twierdzi z kolei, że była konieczność hospitalizacji dziecka i przeprowadzenia operacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Strzelcem okazał się 63-letni mężczyzna. Po zamachu próbował popełnić samobójstwo, strzelając sobie w pierś. Został ranny i trafił do szpitala gdzie zmarł. Według agencji Interfax zabici to małżeństwo handlowców, które prowadziło interesy na głównym targu w mieście. Zabójcą był inny handlowiec, a jego atak związany był własnie z konkurencją między nim a zamordowanymi.

Czytaj także: CBA rozbiło międzynarodową grupę przestępczą w Wólce Kosowskiej. Mogła wyprowadzić z Polski nawet 8,6 mld złotych

kgd.ru/interfax.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz