CBA rozbiło międzynarodową grupę przestępczą, działającą głównie na terenie Wólki Kosowskiej koło Warszawy. Zatrzymano 18 osób, w akcji wzięło udział 300 funkcjonariuszy. O sprawie poinformowała Prokuratura Krajowa na Twitterze.

Grupa przestępcza za pośrednictwem krajowej instytucji płatniczej wytransferowała m.in. do Chin i Wietnamu co najmniej 8 miliardów 600 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z działalności przestępczej i oszustw podatkowych.

CZYTAJ TAKŻE: Z Centralnego Biura Antykorupcyjnego zniknęło przynajmniej 5 milionów złotych

Wśród zatrzymanych jest prezes krajowej instytucji płatniczej oraz pięć osób zarządzających firmą. Pozostali zatrzymani to osoby transferujące pieniądze za granicę.

Podczas trwającego kilka miesięcy śledztwa CBA ustaliło, że grupa działała w ramach 26 firm, zarządzanych przez obywateli Polski, Wietnamu, Chin i Ukrainy. Podejrzani mogli działać na terenie Polski od 2016 roku. Firmy nie płaciły lub płaciły zbyt małe należności z tytułu podatków VAT i CIT. Firmy nie składały  również sprawozdań finansowych do Krajowego Rejestru Sądowego lub też składały je wykazując zaniżone dochody i obroty.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Korpucja w Wojsku Polskim. Są zatrzymani

CBA podkreśla, że śledztwo nie zostało jeszcze zakończone i możliwe są dalsze zatrzymania.

Wszyscy zatrzymani, po zakończeniu czynności, trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Jednocześnie prowadzone są przeszukania w ponad 60 mieszkaniach oraz siedzibach firm.

Kresy.pl / Twitter / TVP Warszawa
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz