CBA rozbiło międzynarodową grupę przestępczą, działającą głównie na terenie Wólki Kosowskiej koło Warszawy. Zatrzymano 18 osób, w akcji wzięło udział 300 funkcjonariuszy. O sprawie poinformowała Prokuratura Krajowa na Twitterze.

Grupa przestępcza za pośrednictwem krajowej instytucji płatniczej wytransferowała m.in. do Chin i Wietnamu co najmniej 8 miliardów 600 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z działalności przestępczej i oszustw podatkowych.

CZYTAJ TAKŻE: Z Centralnego Biura Antykorupcyjnego zniknęło przynajmniej 5 milionów złotych

Wśród zatrzymanych jest prezes krajowej instytucji płatniczej oraz pięć osób zarządzających firmą. Pozostali zatrzymani to osoby transferujące pieniądze za granicę.

Podczas trwającego kilka miesięcy śledztwa CBA ustaliło, że grupa działała w ramach 26 firm, zarządzanych przez obywateli Polski, Wietnamu, Chin i Ukrainy. Podejrzani mogli działać na terenie Polski od 2016 roku. Firmy nie płaciły lub płaciły zbyt małe należności z tytułu podatków VAT i CIT. Firmy nie składały  również sprawozdań finansowych do Krajowego Rejestru Sądowego lub też składały je wykazując zaniżone dochody i obroty.

CZYTAJ TAKŻE: Korpucja w Wojsku Polskim. Są zatrzymani

CBA podkreśla, że śledztwo nie zostało jeszcze zakończone i możliwe są dalsze zatrzymania.

Wszyscy zatrzymani, po zakończeniu czynności, trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Jednocześnie prowadzone są przeszukania w ponad 60 mieszkaniach oraz siedzibach firm.

Kresy.pl / Twitter / TVP Warszawa

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. MaQ
    MaQ :

    Pośrednik w transferach zapłaty za zakupach z Ali?? – Jest sukces, i brzmi imponująco. Zarzuty poważne.. nie składały sprawozdań do KRS.. i wg CBA wykazywały za małe dochody i płaciły za nie za małe podatki.. Brakuje mi informacji dlaczego CBA zajmuje się podatkami, gdzie w tym stanowisko Urzędu Skarbowego i KAS