W pierwszej połowie sierpnia rozpoczną się testy atomowego okrętu podwodnego „Kazań” z Projektu 885M  – poinformowało w sobotę agencję prasową TASS źródło z rosyjskiego przemysłu obronnego.

Jak poinformowała w sobotę rosyjska agencja prasowa TASS, w połowie sierpnia rozpoczną się testy atomowego okrętu podwodnego „Kazań” z Projektu 885M.

„Wypuszczenie na morze atomowego okrętu podwodnego Kazań na próby planowane jest na pierwszą połowę sierpnia. W przypadku pomyślnego zakończenia, okręt podwodny ma trafić do Marynarki Wojennej przed końcem 2020 r.” – poinformowało źródło agencji  w rosyjskim ministerstwie obrony.

Zobacz też: Rosja: nowa fregata rakietowa klasy Admirał Gorszkow weszła do służby

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Okręt podwodny o napędzie atomowym Kazań jest „w 100% technicznie gotowy do prób” – dodało źródło. Główny okręt podwodny o napędzie atomowym Projektu 885M Kazań został zwodowany 31 marca 2017 roku. Okręt jest obecnie na etapie prób i oczekuje się, że dołączy do rosyjskiej marynarki wojennej pod koniec 2020 roku.

Kazań o napędzie atomowym będzie operował we Flocie Północnej. Okręty podwodne o napędzie atomowym Projektu 885 i 885M są wyposażone w pociski manewrujące Kalibr-PL i/lub Oniks.

Zobacz też: Nowe szybkie kutry patrolowe Raptor dla rosyjskiej Floty Bałtyckiej

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy na naszym portalu, w czwartek (16 lipca) w stoczni w Siewierodwińsku zwodowany został strategiczny ato­mo­wy okręt pod­wod­ny z poci­skami bali­stycz­nymi „Kniaź Oleg”. „Dzisiaj, 16 lipca, w stoczni Sevmash w Siewierodwińsku odbyła się ceremonia wypuszczenia na wodę strategicznego atomowego okrętu podwodnego z pociskami balistycznymi, klasy Boriej-A” – czytamy w oświadczeniu stoczni.

W uroczystości wodowania wzięli udział przedstawiciele: rosyjskiego resortu obrony, marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej, stoczni Sevemash oraz mediów. Każdy okręt podwodny typu Boriej może przenosić na swoim pokładzie 16 pocisków balistycznych R-30 Buława. Jednostki są również wyposażone w wyrzutnie torped 533 mm.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz