W minionym tygodniu w szwedzkim mieście Soedertaelje pod Sztokholmem miały miejsce cztery strzelaniny. W ich wyniku dwie osoby zmarły, dwie kolejne są ranne. Media podają, że uzbrojeni członkowie gangów patrolują ulice. Policja wezwała posiłki z całego regionu. Do trzech strzelanin doszło w zamieszkałej przez imigrantów dzielnicy Ronna.

Do trzech strzelanin doszło w zamieszkałej przez imigrantów dzielnicy Ronna. W środę na skutek strzelaniny ranny został 25-letni mężczyzna. W piątek 19-latek został śmiertelnie postrzelony przy szkolnej świetlicy. W sobotę 40-letni mężczyzna został zastrzelony z broni automatycznej. Gazeta „Expressen” podaje w niedzielę, że była to prawdopodobnie przypadkowa ofiara. 23 września do szpitala zgłosił się 20-latek z raną postrzałową.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zdaniem Caroline Aspegren z lokalnej policji „strzelaniny są ze sobą powiązane”.

„Expressen” podkreśla, powołując się na anonimowych mieszkańców miasta, że strzelaniny stały się dla nich codziennością.

Do trzech strzelanin doszło w minionym tygodniu w zamieszkałej przez imigrantów dzielnicy Ronna. Jest ona klasyfikowana od 2015 roku jako obszar podwyższonego ryzyka.

Zobacz także: Rekordowa liczba imigrantów otrzymała szwedzkie obywatelstwo

Portal „SVT” podaje, że policja wezwała posiłki z całego regionu. „To był czarny tydzień dla naszego miasta” – mówi radny miejski Södertälje Alexander Rosenberg.

Zobacz także: Premier Szwecji przyznała, że integracja migrantów nie powiodła się

W położonym około 40 km od Sztokholmu 70-tysięcznym Soedertaelje osoby pochodzenia Asyryjskiego stanowią nawet 35 proc. mieszkańców – zwraca uwagę „Interia”.

Gazeta „LT” ocenia, że spiralę przemocy napędzają wewnętrzne konflikty w tzw. siatce przestępczej z Soedertaelje, w której działają osoby bliskowschodniego pochodzenia.

Zobacz także: Szwecja zbiera żniwo polityki pobłażania imigrantom

expressen.se / svt.se / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. abeldaniel
    abeldaniel :

    Na noizz.pl (lewacki ściek medialny) pod artykułem „Szwecja przyjęła najwięcej uchodźców i tego nie żałuje.” można przeczytać : „Mieszkańcy nie żyją w strachu” ”Szwedzi czują się bezpiecznie nawet w dzielnicach uchodzących za trudne. Porachunki gangów, choć krwawe, nie dotykają zwykłych ludzi”. Bardzo ciekawe.. Przypomnę o 12 letniej Polce Adriannie, która została zastrzelona w macdonalds jako przypadkowa ofiarą, potem jakaś kobieta z dzieckiem itd., itp.