W piątek rozpoczął się rekonesans przed wsparciem wojsk inżynieryjnych Wielkiej Brytanii – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Mają zbadać w jaki sposób mogą wesprzeć Polskę w rozwiązaniu sytuacji na granicy.

Brytyjski personel wojskowy został w piątek rozmieszczony w Polsce. Ma zbadać w jaki sposób mogą wesprzeć Polskę w rozwiązaniu sytuacji na granicy.

„W piątek rozpoczął się rekonesans przed wsparciem wojsk inżynieryjnych Wielkiej Brytanii. Nasi żołnierze nawiążą współpracę przy umacnianiu ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Po zakończeniu rekonesansu poinformujemy o szczegółach” – napisał na Twitterze Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

210 PLN    (0.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wojska brytyjskie wyjechały do Polski, aby „zareagować na zaistniałą sytuację na granicy białoruskiej” – poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony. „Wielka Brytania i Polska mają długą historię przyjaźni i są sojusznikami NATO. Niewielki zespół personelu sił zbrojnych Wielkiej Brytanii rozmieścił się po porozumieniu z polskim rządem, aby zbadać, w jaki sposób możemy zapewnić wsparcie inżynieryjne w celu rozwiązania bieżącej sytuacji na granicy białoruskiej” – ogłosił brytyjski resort obrony.

„W piątek rozpoczął się rekonesans przed wsparciem wojsk inżynieryjnych Wielkiej Brytanii. Nasi żołnierze nawiążą współpracę przy umacnianiu ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Po zakończeniu rekonesansu poinformujemy o szczegółach” – dodano.

Zobacz też: Niemcy popierają budowę zapory na granicy Polski i Białorusi

Jak informowaliśmy na naszym portalu, władze Francji mają zamiar poruszyć kwestię kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej podczas piątkowych konsultacji 2+2 z Rosją w Paryżu, powiedziała radiu BFM rzeczniczka francuskiego MSZ Anne-Claire Legendre.

„Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian i minister obrony Florence Parly przedstawią swoje stanowcze stanowisko w tej sprawie podczas spotkania ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami [Siergiejem Ławrowem i Siergiejem Szojgu] w piątek rano” – powiedziała.

Rzeczniczka dodała, że jej kraj prowadzi „wymagający dialog” z Rosją.

„Podniesiemy problemy, z którymi się nie zgadzamy, ale poruszymy również kwestie, które dają możliwość wspólnej zgody, takie jak stosunki z Iranem i inne kwestie” – powiedziała Legendre, opisując dialog jako „bardzo przydatny”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz