W sobotę funkcjonariusze podlaskiej policji zatrzymali pięciu przemytników imigrantów. Zatrzymani to obywatele Gruzji, Białorusi i Holandii. Chcieli przewieźć 15 osób.

Jak poinformowała podlaska policja, funkcjonariusze podczas sobotniej kontroli zatrzymali 5 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to obywatele Gruzji, Białorusi i Holandii. Chcieli przewieźć 15 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Dziewięć kolejnych osób – czterech obywateli Polski, dwóch Ukrainy, a także obywatela Niemiec, Azerbejdżanu i Gruzji – przewożących migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę – zatrzymała podlaska policja. W ich autach były w sumie 34 osoby.

Przemytnicy ludzi zostali zatrzymani w piątek podczas kontroli drogowych w Rzędzianach, Redutach, Hruskich, Olchowiczach, Szczytach Dzięciołowie i w okolicach Hajnówki. Informację przekazał w sobotę rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

W Olchowiczach Gruzin na widok oznakowanego radiowozu zawrócił i odjechał z dużą prędkością. Został on odnaleziony przez policjantów  kilka kilometrów dalej, pod Pawłowiczami. Ustalili, że mężczyzna przewoził cztery osoby, które uciekły do pobliskiego lasu.

Pod Hajnówką policjanci z Krakowa ścigali kierowcę mazdy, który nie zatrzymał się do kontroli. Policja wymusiła zatrzymanie auta, którym kierował obywatel Azerbejdżanu, przez zajechanie drogi. W samochodzie znajdowało się trzech Irakijczyków.

W Redutach policjanci zatrzymali obywatela Niemiec syryjskiego pochodzenia, który przewoził czterech Irakijczyków. Obywatela Ukrainy policjanci zatrzymali w punkcie kontrolnym w Rzędzianach. W aucie przewoził Syryjczyka. Kolejnego obywatela Ukrainy policjanci z Krakowa zatrzymali w miejscowości Szczyty Dzięciołowo. Mężczyzna przewoził siedmiu Irakijczyków.

Polscy przemytnicy zatrzymani zostali w Hruskich (kierowca i pasażer przewozili pięciu Syryjczyków); w Rzędzianach (przewożono czterech Syryjczyków); Szczytach Dzięciołowo (przewożono sześciu Syryjczyków). Od początku kryzysu migracyjnego przy granicy z Białorusią, policja zatrzymała w Podlaskiem ponad 290 osób przemycających migrantów.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w sobotę 20.11 na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa około 100 bardzo agresywnych cudzoziemców, przywiezionych pod granicę przez służby białoruskie, siłowo próbowało wedrzeć się do Polski. Służby zapobiegły sforsowaniu granicy.

Przez sobotę Straż Graniczna odnotowała 208 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymany został 1 nielegalny imigrant – obywatel Iraku. Wydano 31 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałym próbom zapobieżono.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz