W sobotę na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa około 100 bardzo agresywnych imigrantów, próbowało wedrzeć się do Polski. Cudzoziemcy byli przywiezieni pod granicę przez służby białoruskie.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w sobotę 20.11 na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa około 100 bardzo agresywnych cudzoziemców, przywiezionych pod granicę przez służby białoruskie, siłowo próbowało wedrzeć się do Polski. Służby zapobiegły sforsowaniu granicy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6604 PLN    (30.01%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przez sobotę Straż Graniczna odnotowała 208 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymany został 1 nielegalny imigrant – obywatel Iraku. Wydano 31 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałym próbom zapobieżono.

Dziewięć kolejnych osób – czterech obywateli Polski, dwóch Ukrainy, a także obywatela Niemiec, Azerbejdżanu i Gruzji – przewożących migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę – zatrzymała podlaska policja. W ich autach były w sumie 34 osoby.

Przemytnicy ludzi zostali zatrzymani w piątek podczas kontroli drogowych w Rzędzianach, Redutach, Hruskich, Olchowiczach, Szczytach Dzięciołowie i w okolicach Hajnówki. Informację przekazał w sobotę rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

W Olchowiczach Gruzin na widok oznakowanego radiowozu zawrócił i odjechał z dużą prędkością. Został on odnaleziony przez policjantów  kilka kilometrów dalej, pod Pawłowiczami. Ustalili, że mężczyzna przewoził cztery osoby, które uciekły do pobliskiego lasu.

Pod Hajnówką policjanci z Krakowa ścigali kierowcę mazdy, który nie zatrzymał się do kontroli. Policja wymusiła zatrzymanie auta, którym kierował obywatel Azerbejdżanu, przez zajechanie drogi. W samochodzie znajdowało się trzech Irakijczyków.

W Redutach policjanci zatrzymali obywatela Niemiec syryjskiego pochodzenia, który przewoził czterech Irakijczyków. Obywatela Ukrainy policjanci zatrzymali w punkcie kontrolnym w Rzędzianach. W aucie przewoził Syryjczyka. Kolejnego obywatela Ukrainy policjanci z Krakowa zatrzymali w miejscowości Szczyty Dzięciołowo. Mężczyzna przewoził siedmiu Irakijczyków.

Polscy przemytnicy zatrzymani zostali w Hruskich (kierowca i pasażer przewozili pięciu Syryjczyków); w Rzędzianach (przewożono czterech Syryjczyków); Szczytach Dzięciołowo (przewożono sześciu Syryjczyków). Od początku kryzysu migracyjnego przy granicy z Białorusią, policja zatrzymała w Podlaskiem ponad 290 osób przemycających migrantów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak wcześniej pisaliśmy, w piątek wokół centrum logistycznego, do którego Białorusini kierują migrantów próbujących przedostać się przez Polskę na Zachód, zaczęło powstawać „miasteczko”, m.in. ze sklepem, food-truckiem, a nawet kantorem. „Niektórzy migranci żartują między sobą, że teraz czas na pub i kino” – pisał na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

CZYTAJ TAKŻE: Napięcia w ośrodku dla migrantów w Bruzgach, powodem m.in. cena shoarmy [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz