Jedna osoba zginęła a 7 zostało rannych w wyniku ataków nożownika w centrum Birmingham w Wielkiej Brytanii. W poniedziałek rano policja poinformowała o zatrzymaniu sprawcy.

Do ataków doszło w nocy z soboty na niedzielę. Uzbrojony w nóż mężczyzna przez prawie 2 godziny atakował w centrum miasta przypadkowo napotkane osoby. W wyniku ataków zginął 23-letni mężczyzna a inny mężczyzna oraz kobieta w wieku 19 i 32 lat odnieśli krytyczne obrażenia. Kolejnych 5 osób w wieku od 23 do 33 lat również zostało rannych. Ranni zostali hospitalizowani, dwie osoby już zostały wypisane ze szpitala.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6508.82 PLN    (29.58%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na nagraniach opublikowanych przez policję widać, że podejrzanym jest młody człowiek o czarnym kolorze skóry. Po 24-godzinnej obławie mężczyznę zatrzymano w dzielnicy Selly Oak. Zatrzymany 27-latek jest podejrzany o jedno morderstwo i 7 prób dokonania morderstwa.

Jak podaje Guardian, na policję spadła fala krytyki za to, że nożownik tak długo mógł chodzić po mieście i atakować ludzi.

Policja bardzo szybko ogłosiła, że brak jest dowodów na to, że ataki miały podłoże terrorystyczne, bądź były przestępstwem z nienawiści. Wciąż nie wiadomo, jakimi motywami kierował się 27-latek.

„Nadal musimy porozmawiać ze wszystkimi świadkami, którzy widzieli, co się stało i którzy jeszcze z nami nie rozmawiali, z każdym, kto może mieć nagrania wideo lub zdjęcia incydentu lub napastnika” – oświadczyła policja w Birmingham.

CZYTAJ TAKŻE: Atak nożownika w Glasgow. Media: 3 osoby nie żyją [+VIDEO]

Kresy.pl / Guardian / bbc.com / standard.co.uk

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz