W piątek w centrum Glasgow doszło do ataku nożownika, który później został zastrzelony przez policję. Media donoszą o zasztyletowaniu 3 osób.

Jak podaje The Telegraph, do ataku doszło na ulicy West George Street w centrum największego miasta Szkocji. Szkocka policja potwierdziła, że jedną z osób, która została raniona nożem, był jej funkcjonariusz. Policjant został zabrany do szpitala.

Napastnika, o którym dotąd wiadomo tylko tyle, że był mężczyzną, zastrzelono. Wicekomendant szkockiej policji Steve Johnson uspokoił opinię publiczną, że sytuacja jest opanowana i obecnie nie ma żadnego zagrożenia.

Według BBC nożownik zabił trzy osoby. Oficjalnie nie potwierdzono dotąd, ile było ofiar nożownika i czy były to ofiary śmiertelne.

Na filmach i zdjęciach w mediach społecznościowych widać duże siły policji zgromadzone wokół Park Hotel. Na miejscu jest około 20 pojazdów policyjnych z uzbrojonymi funkcjonariuszami, jest też pogotowie ratunkowe. Ulica została wyłączona z ruchu.

Jeden z naocznych świadków powiedział agencji PA, że widział, jak pogotowie zabiera cztery osoby. Świadek widział też czarnoskórego mężczyznę bez butów leżącego na ziemi wraz z inną osobą, która trzymała się za bok. Świadek nie wiedział, czy była to osoba raniona nożem, czy z broni palnej. Rannego zabrało później pogotowie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Atak nożownika w Londynie – jest wielu rannych

Kresy.pl / telegraph.co.uk / bbc.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz