Co najmniej 10 osób ranił nożownik, który atakował ludzi w okolicach londyńskiego mostu London Bridge – podają brytyjskie media. Napastnika zastrzelili policjanci. Incydent zakwalifikowano jako atak terrorystyczny.

Jak podaje Guardian, do ataku doszło w piątek około godziny 14 czasu miejscowego (godz. 15 w Polsce). Ubrany na czarno mężczyzna według wstępnych ustaleń atakował nożem przechodniów w okolicy London Bridge. Terrorystę próbowała obezwładnić grupa cywilów, lecz ze względów bezpieczeństwa ich wysiłki przerwała policja. Mężczyzna, który miał na sobie przedmiot przypominający kamizelkę z materiałami wybuchowymi został zastrzelony przez policjantów. Później okazało się, że rzekoma bomba była atrapą.

Incydent wywołał panikę wśród przechodniów, którzy szukali schronienia w okolicznych budynkach. Przypomniało to sceny z czerwca 2017 roku, kiedy w tym samym miejscu terroryści zabili osiem osób.

Guardian nie podaje szczegółów na temat terrorysty poza tym, iż był to ubrany na czarno wysoki i brodaty mężczyzna.

Według policji “kilka osób” zostało rannych, lecz media mówią o co najmniej 10 dźgniętych nożem, w tym dwóch, których stan jest poważny. Informację o poważnym stanie niektórych osób potwierdził burmistrz Londynu Sadik Khan.

Policja poinformowała o wzmocnieniu środków bezpieczeństwa w Londynie i w całej Wielkiej Brytanii. Premier Boris Johnson przerwał kampanię wyborczą i udał się do Londynu, by zapoznać się z sytuacją.

Kresy.pl / Guardian / RMF FM

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply