Mamuka K., Gruzin podejrzany o brutalne zabójstwo 28-letniej Polki w Łodzi, został wydany polskim władzom przez Ukrainę. We wtorek zabrał go z Kijowa samolot CASA polskich Sił Powietrznych.

Jak pisaliśmy, obywatel Gruzji Mamuka K. podejrzany o zabójstwo 28-letniej Pauliny z Łodzi w październiku ub. roku, zbiegł na Ukrainę i tam został zatrzymany na podstawie międzynarodowego listu gończego. Przez ostatnie kilka miesięcy trwały procedury jego ekstradycji, wstrzymane czasowo przez złożenie przez Gruzina wniosku o przyznanie mu azylu na Ukrainie. W poniedziałek kijowska prokuratura poinformowała, że ostatecznie sąd apelacyjny w Kijowie zdecydował o jego wydaniu Polsce. Nie przeszkodziła temu nawet nieudana próba samobójstwa lub samookaleczenia na sali sądu przez Mamukę K.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Według Polsatu we wtorek około godziny 16. Gruzin został przetransportowany do Polski w specjalnym konwoju przez wojskową CASĘ. Z lotniska został on zabrany do aresztu. Na zdjęciach i nagraniach opublikowanych zarówno przez ukraińską jak i polską policję widać przekazanie domniemanego zabójcy polskim funkcjonariuszom na lotnisku na Ukrainie oraz jego transport do Polski. Jak podała polska Policja, Mamuka K. był dzisiaj agresywny i stawiał opór ukraińskim policjantom. Transportowano go skutego w specjalnym kasku na głowie.

Polska policja podziękowała na Twitterze stronie ukraińskiej za udział w schwytaniu domniemanego zabójcy. „Wzorowa współpraca polsko-ukraińska Policji i Prokuratury” – stwierdzono.  Polscy śledczy napisali, że sprowadzenie do Polski Mamuki K. było „sprawą honorową”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak pisaliśmy, zaginięcie i morderstwo Pauliny D. w Łodzi było jednym z głośniejszych tematów w mediach. Po raz ostatni była widziana w sobotę 20. października 2018 roku około godziny 8:00 w towarzystwie nieznanego mężczyzny. Nieoficjalnie informowano, że wcześniej była widziana w gronie kilku Gruzinów. Według ustaleń prokuratury kobieta została zabita w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi, gdzie mieścił się hostel, w którym mieszkali imigranci zarobkowi z Gruzji. Jak ustalono, do morderstwa doszło w godzinach przedpołudniowych 20 października. Zwłoki znaleziono pięć dni później. Podejrzanym o to zabójstwo jest Mamuka K.

Kresy.pl / Polsat News

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz