Szef przedstawicielstwa dyplomatycznego Rosji w Wielkiej Brytanii został wezwany na rozmowę do miejscowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Informację o wezwaniu w poniedziałek ambasadora Rosji Andrieja Kielina do miejscowego MSZ podała rosyjska, państwowa agencja RIA Nowosti, powołując się przy tym na wpis szefa brytyjskiej dyplomacji Dominica Raaba jaki zamieścił on na Twitterze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Dziś UK [Zjednoczone Królestwo] wezwało rosyjskiego ambasadora w UK by zaznaczyć głębokie zaniepokojenie otruciem Aleksieja Nawalnego. Jest całkowicie nie do zaakceptowania, że zakazana broń chemiczna została użyta i Rosja musi przeprowadzić pełne, przejrzyste śledztwo” – napisał Raab, który w kolejnym wpisie wyraził też ulgę na wieść o tym, że Nawalny został już wyprowadzony ze stanu śpiączki.

W marcu 2018 r. to właśnie na terytorium Wielkiej Brytanii doszło do ataku na byłego agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego – GRU Siergieja Skripala. Atak ten został przeprowadzony z użyciem tej samej substancji bojowej – nowiczoka, jaki miał zostać użyty także do otrucia Nawalnego. Brytyjskie władze uznały atak za przeprowadzony przez rosyjskie służby specjalnej, o sprawie szeroko debatowały także brytyjskie środki masowego przekazu. W efekcie Wielka Brytania wydaliła kilkudziesięciu rosyjskich dyplomatów. Do represaliów przyłączyły się też inne państwa Unii Europejskiej i USA, w sumie wydalając kolejnych ponad stu rosyjskich pracowników dyplomatycznych i konsularnych.

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz