Jak pisała w środę agencja prasowa Bloomberg, Holandia stała się największym celem przeprowadzek biznesowych związanych z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Powołując się na Holenderską Agencję Inwestycji Zagranicznych (NFIA), agencja prasowa Bloomberg informowała w środę o 78 firmach, które zdecydowały się przenieść swoje biura do Holandii, lub rozszerzyć swoją działalność na ten kraj.

NFIA prowadzi rozmowy z wieloma firmami, próbując skorzystać na Brexicie. W tej chwili rozmawia z 425 firmami rozważający przeprowadzkę lub rozszerzenie swojej działalności w Holandii. Wliczają się w to nie tylko brytyjskie firmy, ale także amerykańskie i azjatyckie, które chcą odnowić swoje europejskie struktury.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Amsterdamowi udało się przyciągnąć 38 nowych firm, między innymi brytyjską wytwórnie filmów Ridley Scott i japońską korporacje z branży farmaceutycznej Shionogi & Co ltd. Ponad setka firm chce najpierw poznać rezultat negocjacji w sprawie prawa handlowego, zanim zdecyduje się na przeniesienie swoich placówek.

Jak pisze Bloomberg, Holandia wychodzi na zwycięzcę ruchów poBrexitowych. Wiele firm nie chciało czekać na wyniki opuszczenia wspólnoty przez Brytyjczyków i zaczęło się przenosić do krajów UE. Holandia okazała się lepszą propozycją niż Niemcy czy Francja, udało jej się ściągnąć wiele podmiotów z sektorów finansów, technologii, nauk i zdrowia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W piątek 31 stycznia o 23:00, czyli o północy czasu polskiego, Wielka Brytania oficjalnie opuściła Unię Europejską, po 47 latach członkostwa we Wspólnocie i po ponad 3 latach od referendum ws. Brexitu, w którym większość Brytyjczyków opowiedziała się za wyjściem z Unii. Jednocześnie zaczął się 11-miesięczny okres przejściowy, mający na celu umożliwienie przeprowadzenia i zakończenia negocjacji w sprawie przyszłych relacji handlowych między Zjednoczonym Królestwem, a Unią. W tym czasie zostanie zachowana swoboda przepływu osób pomiędzy UE a Wyspami. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, łączna powierzchnia jej państw członkowskich zmniejszyła się o prawie 5,5 proc., a liczba obywateli takich krajów o 13 proc. ludności. Zjednoczone Królestwo wytwarzało 15 proc. unijnego PKB.

Brytyjski premier podkreślił, że wyjście z UE ma umożliwić wprowadzenie w życie zmian, za którymi opowiedzieli się Brytyjczycy, w tym kontrolowanie imigracji oraz kwestie prawne i handlowe. Zaznaczył, że mimo swoich mocnych stron i godnych podziwu cech, „Unia Europejska przez 50 lat wyewoluowała w kierunku, który już dłużej temu krajowi nie odpowiada”, dodając, że taka jest opinia narodu brytyjskiego.

Bloomberg/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz