Indonezja jest u progu ratyfikacji gruntownej nowelizacji kodeksu karnego. Zakłada ona karalność relacji seksualnych innych niż w małżeństwie.

Zgodnie z przepisami, o których napisał w poniedziałek portal brytyjskiej telewizji Sky News, penalizacji podlegać mają nie tylko pozamałżeńskie stosunki seksualne, ale również wspólne zamieszkiwanie osób nie będących formalnymi małżonkami.

Zgodnie z przepisami jakie mają zostać zaaprobowane we wtorek, osobom uprawiającym seks pozamałżeński grozić będzie do roku więzienia.

Ustawa, jeśli zostanie uchwalona, ​​będzie miała zastosowanie zarówno wobec obywateli Indonezji, jak i obcokrajowców, w tym turystów odwiedzających popularne miejsca wypoczynku wyspę Bali i archipelag Lombok.

Zakazane ma zostać także obrażanie prezydenta i szerzenie poglądów sprzecznych ze ideologią narodową Indonezji, zwaną Pancasila.

Wiceprzewodniczący Izby Reprezentantów Sufmi Dasco Ahmad i Bambang Wuryanto, szef parlamentarnej komisji nadzorującej nowelizację kodeksu karnego, powiedzieli Reuterowi, że parlament uchwali ją we wtorek.

Parlament próbował już nowelizacji kodeksu karnego w 2019 r. Wówczas doszło do ulicznych protestów społecznych jej przeciwników, którzy ścierali się z policją. Doszło wówczas do użycia gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Indonezja jest najludniejszym państwem muzułmańskim, choć w kraju tym żyją także chrześcijanie i hinduiści. Sky News komentuje, że w państwie zauważalny jest w ostatnich latach wzrost konserwatyzmu.

Czytaj także: Duda „poważnie rozważyłby” podpisanie ustawy o związkach partnerskich

news.sky.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz