Departament Handlu USA postanowił umożliwić amerykańskim firmom współpracę z chińskim potentatem elektronicznym przez kolejne trzy miesiące.

Departament Handlu USA wpisał w czwartek Huawei na „czarną listę” firm, które muszą występować o specjalne zezwolenie na nabywanie nowoczesnych technologii z USA. Spowodowało to decyzję takich potentatów branży telekomunikacyjnej i elektronicznej jak Google, Intel, Qualcomm, Xilinx i Broadcom o zakończeniu współpracy z chińską spółką. Jak pisze w poniedziałek gazeta „Kommiersant” władze USA zdecydowały się jednak na tymczasowe wycofanie z obostrzeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Departament Handlu podjął we wtorek decyzję aby zezwolić amerykańskim firmom na współpracę z Huawei bez formalnych ograniczeń do 19 sierpnia bieżącego roku. Resort uzasadnia swoją decyzję, że ma ona „zabezpieczyć pracę sieci i sprzętu, włączając aktualizacje i poprawki oprogramowania zgodnie ze prawnie obowiązującymi kontraktami i porozumieniami” – „Kommiersant” cytuje za francuską agencją AFP stanowisko Departamentu Handlu USA.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Problemy chińskiego potentata elektronicznego  z władzami USA wpisują się w narastającą wrogość tych władz wobec Chin. Administracja Donalda Trumpa oskarża chińskie koncerny o kradzież amerykańskich technologii. Amerykański wymiar sprawiedliwości doprowadził w grudniu do aresztowania w Kanadzie Meng Wanzhou, wiceprezes i dyrektor finansowej Huawei, a zarazem córki założyciela Huawei, firmy będącej największym chińskim producentem sprzętu telekomunikacyjnego. Amerykańskie władze wywierają naciski na władze innych państw, a nawet na własnych obywateli, aby nie korzystali ze sprzętu Huawei.

kommersant.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz