Mike Pompeo: Chamenei ponawia wezwanie Hitlera do ludobójstwa

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył w piątek na Twitterze irańskie władze o „powtórzenie wezwania Hitlera do ludobójstwa” po tym, jak najwyższy przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei wezwał do „wyeliminowania reżimu syjonistycznego”.

Sekretarz Stanu w adinistracji Donalda Trumpa Mike Pompeo, porównał wezwania przywócy Iranu do „wyeliminowania syjonistycznego reżimu” do ludbójstwa przeprowadzonego przez III Rzeszę w trakcie II Wojny Światowej..

„Niesamowite” jest to, że minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Javad Zarif i Chamenei „ponawiają wezwanie Hitlera do ludobójstwa” – napisał na Twitterze.

Zobacz też: Polska wśród pięciu krajów UE wzywających Izrael do zaniechania aneksji części Autonomii Palestyny

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niedługo po tym jak Pompeo potępił na Twitterze irańskie stanowisko, Specjalny Koordynator ONZ do spraw Bliskiego Wschodu Nikolay Mladenov, również wypowiedział się w sprawie.

„Niebezpieczne wezwania do zniszczenia Izraela powinny być potępione przez wszystkich. Taka podżegająca retoryka jest nowoczesną formą antysemityzmu” – poinformował na Twitterze

Zobacz też: Królestwo Jordanii nie zaakceptuje aneksji części Zachodniego Brzegu przez Izrael

Słowa potępienia dla irańskich władz pojawiły się po reakcji Chameneiego na postępujące przygotowania Izraela do nielegalnej aneksji części Zachodniego Brzegu Jordanu.

Jak przekazaliśmy na naszym portalu, przywódca Iranu Ali Chamenei nakłaniał Palestyńczyków do kontunuowania opierania się izraelskiej polityce. W swoich słowach nazwał Izrael „guzem, który należy wyciąć”.

„Powstanie Palestyńczyków powinno trwać, walka o wyzwolenie Palestyny jest obowiązkiem islamskiego dżihadu. Reżim syjonistyczny (Izrael) jest nowotworem dla całego regionu” – mówił najwyższy przywódca Iranu podczas wideotransmisji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Izraelski plany potępił także Mladenov. Anektowanie części Zachodniego Brzegu stanowiłoby poważne naruszenie prawa międzynarodowego, zadałoby druzgocący cios rozwiązaniu dwupaństwowemu, zamknęło drzwi do odnowienia negocjacji i zagroziło wysiłkom na rzecz pokoju regionalnego” – pisał na Twitterze.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz