Kayne West, jeden z najbardziej znanych amerykańskich raperów, ogłosił, że wystartuje w tym roku w wyborach prezydenta USA.

West napisał w niedzielę na Twitterze, że zamierza kandydować na prezydenta. „Musimy teraz zrealizować obietnicę Ameryki przez zawierzenie Bogu, jednocząc naszą wizję i budując naszą przyszłość. Startuję na prezydenta Stanów Zjednoczonych” – napisał raper dodając hashtag #2020VISION, co sugeruje, że chce wystartować w tegorocznych wyborach.

Tweet Westa spotkał się już z poparciem m.in. jego żony, celebrytki Kim Kardashian oraz szefa Tesli Elona Muska.

Jak zauważyło BBC, ubieganie się w tym momencie o nominację którejś z dwóch największych partii politycznych w USA jest już niemożliwe. Raper musiałby startować jako kandydat niezależny, o ile zdążyłby zebrać podpisy i zarejestrować się w poszczególnych stanach. Według BBC jest to jeszcze technicznie możliwe.

43-letni obecnie West już kilkakrotnie sygnalizował, że ma ambicje prezydenckie. W 2015 roku podczas rozdania nagród MTV mówił, że będzie startował w wyborach na prezydenta w 2020 roku. W ubiegłym roku ogłosił na jednym z festiwali, że weźmie udział w wyborach w 2024 roku.

W kontekście wczorajszego oświadczenia Westa media przypomniały, że w 2018 roku raper został zaproszony do Białego Domu przez Donalda Trumpa. West przyszedł ubrany w czapeczkę z hasłem wyborczym Trumpa „Make America Great Again!”. Używając wulgarnego języka opowiadał m.in. Trumpowi o alternatywnych światach. Raper podważał pogląd, że Afroamerykanie są w większości wyborcami Partii Demokratycznej. Przytulił też Trumpa mówiąc, że „uwielbia tego faceta”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Czarnoskóra Amerykanka skrytykowała ruch Black Lives Matter

Kresy.pl / BBC / TVN24
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz