Bloomberg pomoże finansowo kandydatowi Demokratów w wyborach prezydenckich

Jak informuje Agencja Prasowa Reuters, Michael Bloomberg jeden z byłych już kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych stworzy fundusz wspierający Demokratów w walce o urząd prezydenta.

Michael Bloomberg stworzy niezależną grupę, której zadaniem będzie pomoc kandydatowi Demokratów w wyborach prezydenckich – przekazuje Reuters. Milioner przekonuje, że po zrezygnowaniu z kandydowania dalej chce pomagać w odebraniu prezydentury Republikanom.

Byłu kandydat zaoferował, że włoży w nowy projekt 60 milionów dolarów, zaproponował otworzenie specjalnych biur w tych stanach, w których zwykle rozstrzyga się kampania – w Arizonie, Florydzie, Michigan, Północnej Karolinie, Pennsylvanii i Wisconsin.

Biura mają zapewniać pomoc politykom Demokratów i temu kto wygra prawybory w tej partii.

Budżet i nazwa tych „niezależnych grup” nie zostały jeszcze ustalone. Mają jednak być w stanie wydawać znaczne ilości pieniędzy pod warunkiem, że nie będą bezpośrednio związane ze sztabami wyborczymi.

Michael Bloomberg 78 letni były prezydent Nowego Jorku, jest jednym z najbogatszych obywateli Stanów Zjednoczonych. Z prawyborów Demokratów wycofał się w środę 4 marca informując jednocześnie, że popiera Joe Bidena.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak już pisaliśmy, na obecnym etapie Joe Biden posiada już 823 delegatów, podczas gdy Sanders tylko 663. Pozostali kandydaci nie liczą się w rywalizacji, bądź wycofali się już z prawyborów. Do zdobycia nominacji prezydenckiej Partii Demokratycznej potrzeba 1991 głosów delegatów.

Po wtorkowych prawyborach Biden wypowiadał się ciepło o Sandersie i wzywał do jedności przed starciem wyborczym z Donaldem Trumpem. Sanders obiecywał, że nie wycofa się z prawyborów mimo porażki a także twierdził, że sprzymierzył się wobec niego „establishment Demokratów”.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań z powodu koronawirusa obaj kandydaci odwołali wtorkowe wiece wyborcze w Ohio. Sztab Sandersa zapowiedział, że decyzje odnośnie dalszych spotkań będą podejmowane na bieżąco. Biden odwołał też spotkania na Florydzie a dalsze swoje plany w kontekście zagrożenia koronawirusem ma ogłosić w tym tygodniu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz