Candace Owens, czarnoskóra prawicowa działaczka i komentatorka ze Stanów Zjednoczonych zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych nagranie, w którym krytykuje ruch uaktywniony po śmierci Georga Floyda. Jej słowa obejrzało prawie 100 milionów internautów.

Candace Owens, czarna Amerykanka znana jako prawicowa działaczka i komentatorka, zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych nagranie, w którym krytykuje protestujących w związku ze śmiercią Georga Floyda. Twierdzi ona, że zabity mężczyzna nie powinien być męczennikiem.

„Nie popieram George’a Floyda i przedstawionego przez media męczennika czarnej Ameryki” – wyznaje podczas nagrania.

Zobacz też: Radni Minneapolis głosowali za zniesieniem policji. Teraz są chronieni przez prywatnych ochroniarzy za 4500 dol. dziennie

Wyjaśniła, że zanim zdecydowała się nagrać swój komentarz bardzo długo się nad tym zastanawiała „bardzo mocno ważyło to w moim sercu i umyśle”. Dodała też: „odczułam ogromną presję, aby pójść z popularną opinią na temat tego, kim był George Floyd. Sprzedaje się nam wiele kłamstw ze szkodą dla czarnej społeczności, ze szkodą dla białej społeczności i ze szkodą dla całej Ameryki”.

Owens nie zgadza się ze zbyt częstym jej zdaniem wybielaniem przestępczej działalności wewnątrz czarnej społeczności w Stanach Zjednoczonych. „Nasza kultura jest wyjątkowa na tle innych społeczności, ponieważ jesteśmy jedyną społecznością, która gloryfikuje najgorsze zachowania grupy”.

Zobacz też: WSJ: Rasistowska policja w USA? Garść faktów

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Nie każdy czarny Amerykanin jest przestępcą. Nie każdy czarny Amerykanin popełnia przestępstwa” – przekonywała. „Jesteśmy jednak wyjątkowi, ponieważ jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy walczą, krzyczą i domagają się wsparcia dla ludzi w naszej społeczności, którzy nie czynią nic dobrego „.

Jako przykład podała inne amerykańskie społeczności: „trudno byłoby znaleźć Żyda, który spędził pięć lat w więzieniu, który popełnia przestępstwo i umiera podczas popełnienia przestępstwa i Żydów domagających się za to sprawiedliwości”.

„To, co mówię, nie stanowi żadnej obrony dla Dereka Chauvina (policjanta, który odpowiada za śmierć Floyda). „Rodzina George’a Floyda zasługuje na sprawiedliwość za sposób, w jaki umarł, ale nie zamierzam zaakceptować narracji, że jest to najlepsze, co ma do zaoferowania czarna społeczność”.

„Z jakiegokolwiek powodu stało się modne w ciągu ostatnich pięciu lub sześciu lat, aby z dnia na dzień zmienić przestępców w bohaterów. George Floyd nie jest moim męczennikiem”. – zakończyła.

Confession: I DO NOT support George Floyd and I refuse to see him as a martyr. But I hope his family receives justice.

Publiée par Candace Owens sur Mercredi 3 juin 2020

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz