Serbski minister obrony Aleksandar Vulin, który niedawno wrócił z Moskwy z uroczystej parady z okazji 75. rocznicy zwycięstwa nad III Rzeszą, uzyskał wynik pozytywny na obecność koronawirusa.

W tym tygodniu Vulin wziął udział w obchodach zwycięstwa podczas II wojny światowej w Moskwie. Vulin został przetestowany na obecność koronawirusa po tym, jak jeden z sekretarzy stanu został hospitalizowany.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Ministerstwo twierdzi, że minister czuje się dobrze, a ponieważ nie ma objawów Covida-19, pozostaje w izolacji.

Vulin nadal pełni funkcję Ministra Obrony, przestrzegając wszystkich zaleceń sanitarnych.

„Minister obrony Ołeksandr Vulin ponawia wezwanie do wszystkich obywateli, by postępowali zgodnie ze środkami podjętymi przez sztab kryzysowy i rząd Serbii, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się i infekcji wirusem Covid-19”, powiedział minister w oświadczeniu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, w środę na Placu Czerwonym w Moskwie odbyła się uroczysta parada z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej i zwycięstwa nad III Rzeszą. Pierwotnie miała ona odbyć się tradycyjnie 9 maja, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa.

Wśród gości z zagranicy, obecny byli m.in. prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka z synem, a także prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew oraz prezydent Serbii Aleksandar Vučić. Przybyli także m.in. prezydenci Tadżykistanu, Uzbekistanu oraz nieuznawanych Abchazji i Osetii Południowej.

Kresy.pl / zaxid.net

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz