Putin nie chce sankcji wobec Gruzji

Izba niższa rosyjskiego parlamentu, Duma Państwowa rekomendowała rządowi Rosji wprowadzanie sankcji przeciwko Gruzji. Przeciw tej inicjatywie wypowiedział się jednak Władimir Putin.

W specjalnym oświadczeniu Duma rekomendowała we wtorek rządowi Rosji rozważenie możliwości nałożenia na Gruzję sankcji.  Sankcje mogłyby oznaczać nałożenie dodatkowych ceł lub nawet zakazu wwozu na czołowe gruzińskie towary eksportowe jak wina i wody mineralne, lub obostrzenia w zakresie operacji finansowych. Za powód do nałożenia sankcji rosyjscy parlamentarzyści uznali „nieustanne antyrosyjskie prowokacje” do jakich ma dochodzić w Gruzji. Pisząca o spawie agencja informacyjna RIA Nowosti wymienia w tym kontekście zamieszki na ulicach Tbilisi o antyrosyjskim wydźwięku, czy też niecenzuralne słowa gruzińskiego publicysty pod adresem Władimira Putina.

Jednak głos w sprawie zabrał już sam rosyjski prezydent. Putin powiedział, że jest przeciw wprowadzeniu sankcji wobec Gruzji – „ja bym tego nie robił właśnie z powodu szacunku do narodu gruzińskiego” – słowa przywódcy Rosji cytuje RIA Nowosti. Odniósł się on także do wspomnianego telewizyjnego wulgarnego wystąpienia telewizyjnego gruzińskiego publicysty Giorgiego Gabuni, który wyrażał się obraźliwie zarówno o Putinie jak i jego rodzicach – „Wszczynać postępowanie karne” – zastanawiał się Putin, dopowiadając – „Niech nadaje dalej”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Duma Państwowa zadeklarowała, że na razie nie zamierza wycofywać się ze swojego apelu, natomiast w administracji rosyjskiego rządu zadeklarowano, iż zdanie prezydenta zostanie wzięte pod uwagę.

ria.ru/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz