W czwartek Kreml i Biały Dom potwierdziły spotkanie prezydentów obu krajów i wskazały na termin 16 lipca.

Kreml w wydamy przez siebie komunikacie poinformował: W toku rozmów planowane jest przedyskutowanie obecnego stanu stosunków rosyjsko-amerykańskich i perspektyw ich dalszego rozwoju, a także aktualnych kwestii agendy międzynarodowej.

Z kolei Biały dom w swoim komunikacie podał, że dwaj przywódcy omówią relacje między USA i Rosją i szereg kwestii dotyczących bezpieczeństwa narodowego.

CZYTAJ TAKŻE: Trump potwierdził, że wkrótce spotka się z Putinem

Rosyjskie media wskazują, że Putin pojedzie do Helsinek zaraz po finale piłkarskich mistrzostw świata, zaplanowanym na 15 lipca w Moskwie. Z kolei prezydent Trump przed spotkaniem z Putinem weźmie udział w Brukseli w szczycie NATO (w dniach 11-12 lipca), a także złoży wizytę w Wielkiej Brytanii (w dniach 13-14 lipca).

Ustalenia dotyczące spotkania przywódców zostały poczynione w środę, w trakcie wizyty w Moskwie Johna Boltona, doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego. Po spotkaniach Boltona z przedstawicielami Kremla, w tym z Putinem, podano że data i miejsce szczytu przywódców zostaną ogłoszone w czwartek.

Kreml informował w środę, że prezydenci będą rozmawiać w cztery oczy, a także, że możliwe jest śniadanie robocze. Szczyt zostanie zakończony wspólną konferencją prasową. Doradca prezydenta Rosji ds. międzynarodowych Jurij Uszakow nie wykluczył, zostanie przyjęta deklaracja końcową.

Kresy.pl / forsal.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply