Trump potwierdził, że wkrótce spotka się z Putinem

Trump i Putin spotkają się najprawdopodobniej w lipcu br. po szczycie NATO na terenie kraju trzeciego. – wynika z informacji ujawnionych w środę.

W najbliższej przyszłości dojdzie do szczytu pomiędzy prezydentem USA Donaldem Trumpem a prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Potwierdził to w środę amerykański prezydent.

Wygląda na to, że spotkamy się w niedalekiej przyszłości – powiedział Trump w środę w Białym Domu wkrótce po tym, jak Kreml potwierdził, że przywódcy obu krajów mają zamiar się spotkać.

Trump dodał, że spotkanie odbędzie się prawdopodobnie po szczycie NATO w Brukseli, który jest zaplanowany na 11 i 12. lipca br. Trump wybiera się na ten szczyt, a także do Londynu na rozmowy z premier Theresą May. Według amerykańskiego prezydenta trwają uzgodnienia odnośnie ostatecznej daty i miejsca spotkania z Putinem.

Kilka godzin przed oświadczeniem Trumpa doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow powiedział agencji TASS, że szczegóły szczytu Trump-Putin już zostały ustalone i zostaną podane do publicznej wiadomości w czwartek.

Kwestia [szczytu] jest omawiana przez nasze kraje od dłuższego czasu za pośrednictwem zamkniętych kanałów. Mogę powiedzieć, że osiągnięto porozumienie w sprawie przeprowadzenia szczytu, nawet porozumienie w sprawie jego czasu i miejsca i oczywiście ogłosimy to wspólnie z naszymi amerykańskimi kolegami jutro. – powiedział Uszakow dodając, że obaj przywódcy spotkają się w „komfortowym” miejscu w kraju trzecim.

Przypomnijmy, że w środę do Moskwy przyjechał doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, którego przyjął Putin. Przed tą wizytą media spekulowały, że Bolton jedzie do Rosji, by uzgodnić szczegóły szczytu Trump-Putin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Reuters: Trump i Putin mogą spotkać się w Helsinkach

Kresy.pl / dpa / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz