Agencja Reutera dotarła do źródła, które twierdzi, że szczyt Trump-Putin może odbyć się w stolicy Finlandii.

Helsinki są rozważane jako lokalizacja szczytu pomiędzy Donaldem Trumpem a Władimirem Putinem. – podała we wtorek agencja Reutera powołując się na wysoko postawione anonimowe źródło w amerykańskiej administracji.

Jak pisze Reuters, sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział w ostatni weekend, że Trump prawdopodobnie spotka się z Putinem „w niedalekiej przyszłości”, po wizycie w Moskwie doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona.

Anonimowy rozmówca Reutersa ujawnił, że Helsinki są najbardziej prawdopodobnym wyborem, lecz ostateczna decyzja zależy od wyników rozmów Boltona z Rosjanami.

Prezydent Finlandii odpowiadając na pytania odnośnie ewentualnego szczytu, napisał na Twitterze: „Finlandia jest zawsze gotowa zaoferować swoje dobre usługi, jeśli zostanie poproszona”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu Garrett Marquis, informował na Twitterze, że doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton udaje się do Moskwy, aby omówić ewentualne spotkanie prezydentów Trumpa i Putina.

Wcześniej spekulowano, że szczyt Trump-Putin może odbyć się w Wiedniu.

Reuters pisze, że prezydenci USA i Rosji prawdopodobnie spotkają się po szczycie NATO w Brukseli, który odbędzie się w dniach 11-12. lipca br. Trump wybiera się na ten szczyt, jak i na rozmowy z brytyjską premier Theresą May w Londynie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Powstała petycja ws. szczytu Trump-Putin

Kresy.pl / Reuters

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz