Na specjalnej stronie Białego Domu, na której obywatele amerykańscy mogą umieszczać petycje w sprawie istotnych kwestii politycznych, została opublikowana petycja skierowana do prezydenta Donalda Trumpa, aby odbył spotkanie na szczycie z Władimirem Putinem.

Aby uzyskać odpowiedź ze strony Białego Domu, petycja musi uzyskać 100 tys. podpisów.

Oto jej treść: „Ronald Reagan powiedział: ‚Nie można wygrać wojny nuklearnej i nigdy nie można do niej dopuścić. Jedyną wartością w posiadaniu przez nasze kraje broni jądrowej jest zapewnienie, że ona nigdy nie zostanie wykorzystana.’ Niestety, dziś nowa zimna wojna między USA i Rosją ponownie stanowi egzystencjalne zagrożenie zarówno dla obu naszych narodów, jak i całego świata. Dlatego też wzywamy prezydenta Trumpa, by podążał śladami Ronalda Reagana i nawiązał bezpośredni dialog z prezydentem Putinem w poszukiwaniu solidnych i sprawdzonych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Jak wielokrotnie powtarzał prezydent Trump ‚tylko hejterzy i głupcy’ nie rozumieją, że dobre relacje USA-Rosja są również dobre dla Ameryki. Wszystko wskazuje na to, że prezydent Putin ma podobne stanowisko w odniesieniu do swojego kraju. Szczyt powinien zostać zorganizowany tak szybko, jak to możliwe.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Petycja jest sponsorowana przez American University w Moskwie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump zapronował Putinowi spotkanie w Białym Domu

kresy.pl / petitions.whitehouse.gov
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz