Kijów: ukraińscy kibice pobili fanów Liverpoolu [+VIDEO / 16+]

Grupa około 20 osób brutalnie zaatakowała angielskich kibiców, którzy przyjechali do Kijowa na finał Ligi Mistrzów. Do ataku przyznali się ultrasi nieistniejącego już klubu CSKA Kijów – podają ukraińskie media.

Do zdarzenia doszło w czwartek, tuż po 20:30 w Kijowie, niedaleko Stadionu Olimpijskiego. W sobotę zostanie na mim rozegrany finał Ligi Mistrzów z udziałem Realu Madryt i Liverpool F.C. Grupa angielskich kibiców Liverpoolu jadła kolację w jednym z pubów. W pewnym momencie zostali zaatakowani przez grupę około 20 zamaskowanych mężczyzn. W ruch poszło szkło, stoły i krzesła. Anglicy próbowali uciekać, część z nich została ranna. Mieli m.in. rany cięte na głowach i szyjach. Anglicy relacjonowali, że Ukraińcy rzucili się na nich „jak sfora psów”. Twierdzili, że zachowywali się spokojnie i po prostu jedli kolację.

Policja w wyniku interwencji zdołała zatrzymać tylko dwóch napastników. Zatrzymano też jednego Anglika, który próbował uciec z miejsca zdarzenia. Ukraińcy policjanci powalili go na ziemię i skuli. Kibic twierdził, że niczemu nie zawinił.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Atak nastąpił po tym, jak okazało się, że wielu fanów Liverpoolu ma poważne problemy z dotarciem do Kijowa. Odwołano część lotów na lotnisko w Boryspolu, przez co nie wiadomo, czy kibice dotrą na mecz. Wściekli, wyładowywali swój gniew w mediach społecznościowych.

Według ukraińskiego portalu Obozrevatel, sprawcami napadu na angielskich kibiców mogli być ultrasi nieistniejącego już klubu CSKA Kijów, niegdyś klubu wojskowego Armii Czerwonej. Jedna z zatrzymanych przez policję osób ma na sobie koszulkę z emblematem tego klubu na ramieniu. Na plecach widać też napis w języku rosyjskim: „Wszyscy przeciwko nam, my przeciwko wszystkim. CSKA Kijów”. Litery są stylizowane na runy.

Przeczytaj: Kibice Dynamo Kijów wystosowali „ultimatum” do Polaków [+VIDEO]

Później osoby z grupy Trouble Company CSKA Kijów przyznały się, że to ich ludzie zaatakowali Anglików. Na swoim profilu w sieci społecznościowej napisali, że „pierwsi Brytole oberwali w rejonie [Stadionu] Olimpijskiego”, a „święto wielkiego futbolu uroczyście wchodzi w aktywną fazę”. Przyznali też, że parę osób zostało zatrzymanych.

Obozrevatel.com / Mirror.co.uk / Unian / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    uvara :

    Najzabawniejsze jest to podkreślanie, że napisy na koszulkach były w języku rosyjskim a nazwa samego klubu nawiązywała do sowieckiej przeszłości… czyli już wiadomo kto stoi za atakami. Oczywiście media zachodnie JEŚLI coś o tym incydencie napiszą to podchwycą głównie ten wątek… kolejna odsłona wojny hybrydowej Putina