Putin przyjął Boltona

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w środę z Johnem Boltonem, doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, przebywającym z wizytą w Moskwie. – podała agencja TASS.

Podczas spotkania Putin ocenił, że stosunki Rosji i USA nie są najlepsze, co uznał za skutek tarć w polityce amerykańskiej.

Z przykrością stwierdzam, że stosunki rosyjsko-amerykańskie nie są w najlepszej formie – powiedział rosyjski prezydent do Boltona. – Już to powiedziałem publicznie i chciałbym powtórzyć  na spotkaniu z panem: uważam, że jest to w dużej mierze wynik ostrej wewnętrznej walki politycznej w samych Stanach Zjednoczonych. – mówił Putin.

Rosyjski prezydent wyraził nadzieję, że przyjazd Boltona do Moskwy będzie krokiem do polepszenia stosunków z Waszyngtonem i pomoże w ustanowieniu „pełnoformatowych relacji” między Rosją i USA. Putin zapewniał przy tym, że „Rosja nigdy nie dążyła do konfrontacji”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu Garrett Marquis, informował na Twitterze, że John Bolton udaje się do Moskwy, aby omówić ewentualne spotkanie prezydentów Trumpa i Putina. Agencja Reutera pisała we wtorek, że prezydenci USA i Rosji prawdopodobnie spotkają się po szczycie NATO w Brukseli, który odbędzie się w dniach 11-12. lipca br. Trump wybiera się na ten szczyt, jak i na rozmowy z brytyjską premier Theresą May w Londynie. Ostatnio sekretarz stanu USA Mike Pompeo mówił, że Trump prawdopodobnie spotka się z Putinem „w niedalekiej przyszłości”. Jako możliwe lokalizacje spotkania obu przywódców media wymieniały Wiedeń i Helsinki.

Jak przypomniała agencja Reutera, Bolton od dawna jest uznawany za „jastrzębia”, który jeszcze zanim został doradcą Trumpa, ostrzegał, że Waszyngton rozmawia z Putinem na własne ryzyko.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Bolton czyli nic dobrego

Kresy.pl / TASS / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz