Ministerstwo Oświaty Rosji zadecydowało, że każda szkoła będzie musiała co tydzień odtwarzać hymn państwowy.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra oświaty wszystkie rosyjskie szkoły będą miały obowiązek wykonywania hymnu państwowego Federacji Rosyjskiej w każdy poniedziałek w jaki odbywać się będzie nauka szkolna. Rozporządzenie zacznie obowiązywać od 1 września, podała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Już od początku przyszłego roku szkolnego w każdej szkole będzie wykonywany hymn państwowy i podniesienie flagi państwowej na rozpoczęcie tygodnia nauki” – powiedział rosyjski minister oświaty Siergiej Krawcow.

Zauważył on przy tym, że uroczyste wciąganie flagi państwowej na maszt stało się ustaloną praktyką w wielu szkołach. Według niego przyczynia się to do kształtowania poczucia patriotyzmu i obywatelstwa wśród młodego pokolenia.

Pomysł, aby ceremonia wciągnięcia flagi stała się częścią procesu edukacyjnego w szkołach został wyartykułowany w sierpniu zeszłego roku podczas spotkania Władimira Putina z nauczycielami i uczniami. Z taką propozycją wystąpił Wiaczesław Antipow, wychowawca obozu dziecięcego Kiparis i Międzynarodowego Centrum Dziecięcego Artek. Putin publicznie go poparł.

Jak podkreśliła RIA Nowosti, to kolejny krok rosyjskich władz w celu zaakcentowania elementów narodowo-państwowych w procesie edukacji. W zeszłym tygodniu premier Michaił Misusztin podpisał zarządzanie nakładające na wszystkie szkoły obowiązek posiadania symboliki państwowej.

Czytaj także: Dwie polskie szkoły zdegradowane – tak zdecydował samorząd rejonu trockiego

ria.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz