Rafał Trzaskowski odrabia sondażowe straty do Andrzeja Dudy – poinformował środowy Super Express. To właśnie ci politycy spotkaliby się w drugiej turze wyborów prezydenckich według najnowszego sondażu pracowni Pollster.

Według sondażu gdyby wybory prezydenckie odbyły się w formie tradycyjnej i korespondencyjnej, do drugiej tury dostaliby się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na urzędującego prezydenta chciało głosować 38,94 proc. ankietowanych. Prezydent Warszawy może liczyć na 26,6 proc. głosów. Jak pisze Super Express, Andrzej Duda stracił od ostatniego badania prawie 5 pkt. procentowych, podczas gdy Rafał Trzaskowski zyskał aż 10 pkt. procentowych.

Na trzecim miejscu w sondażu znalazł się Szymon Hołownia z poparciem na poziomie 16,41 proc. Kolejnych trzech kandydatów uzyskało zbliżone poparcie: Krzysztof Bosak – 5,71 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 5,46 proc. i Robert Biedroń – 5,14 proc. Pozostałych kandydatów wskazywało 1,74 proc. ankietowanych.

Pollster wykonał sondaż na próbie 1038 dorosłych Polaków w dniach 26-27 maja br.

Zdaniem dr Bartosza Rydlińskiego, politologa z UKSW, który skomentował wyniki sondażu dla Super Expressu, pokazują one wyraźnie „efekt Trzaskowskiego”. Odrabiając w krótkim czasie 15 punktów straty do urzędującego prezydenta Trzaskowski „wdarł się przebojem do wyścigu prezydenckiego” i „zdeklasował” pozostałych kandydatów opozycji – uważa dr Rydliński. Politolog zwrócił uwagę, że jest to kolejny sondaż wskazujący, że do wyłonienia zwycięzcy wyborów będzie potrzebna druga tura.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że według niedawnego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej” urzędujący prezydent w pierwszej turze wyborów mógłby liczyć na poparcie 41 proc. głosów. Kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego wybrało 26,7 proc.

Kresy.pl / se.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz