Rafał Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą w II turze wyborów prezydenckich, lecz różnica jest minimalna – sugerują wyniki sondażu United Survey , czyli Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” (DGP). Badanie zostało przeprowadzone w piątek. Dotyczy wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę.

W drugiej turze wyborów prezydenckich wygrałby kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, lecz różnica jest minimalna – wynika z sondażu United Survey , czyli IBRIS dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” – podaje portal „RMF 24”. Badanie zostało wykonane w piątek.

Badanie sugeruje, że w I turze dojdzie do dominacji Andrzeja Dudy. Urzędujący prezydent może liczyć na 41,5 procent poparcia. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski otrzymałby 28,3 procent głosów (kandydat KO poprawił nieznacznie swoje notowania, w ostatnim badaniu trzymał 27 procent).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według najnowszego sondażu kolejne miejsca zajmują: Szymon Hołownia (8,6 procent), Władysław Kosiniak Kamysz (8 procent), Krzysztof Bosak (5,4 proc.) i Robert Biedroń (2,2 proc.).

W przypadku II tury wyborów, wyniki sondażu sugerują, że zwyciężyłby Rafał Trzaskowski z wynikiem 46,9 procent. Urzędujący prezydent otrzymałby o 1,1 pkt. procentowego mniej.

4,4 proc. badanych zadeklarowało, że nie wiedzą na kogo będą głosowali. Oznacza to, że ta grupa przesądzi o ostatecznym wyniku wyborów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wyniki sondażu pokazują też, że rośnie zainteresowanie Polaków wyborami. Chęć głosowania w najbliższą niedzielę deklaruje 56 proc. badanych. Pod koniec maja podobną deklarację składało jedynie 46 proc.

Zobacz także: Estymator: Duda i Trzaskowski w II turze [sondaż]

rmf24.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz