Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na zwycięstwo w wyborach parlamentarnych.

Według sondażu przeprowadzonego we wrześniu na zlecenie telewizji TVN partia rządząca może liczyć na poparcie 37 proc. elektoratu. Zachowuje w sondażu wyraźną przewagę nad Koalicją Obywatelską. Tę drugą wskazało 31 proc. respodentów deklarujących gotowość do oddania głosu.

Na trzecim miejscu znajduje się Konfederacja. Badanie Kantaru jest jednak kolejnym wskazującym na słabnięcie tej partii. W najnowszym sondażu otrzymała ona tylko jednocyfrowe poparcie w wysokości 9 proc. Niewiele mniejsze poparcie odnotował komitet wyborczy Trzecia Droga, który stworzyło Polskie Stronnictwo Ludowe i Polskę 2050 – 8 proc..

Na wejście do Sejmu może liczyć także Lewica. Jej komitet wyborczy uzyskał wskazania 6 proc. zdecydowanych na oddanie głosu badanych.

2 proc. takich respondentów chciało poprzeć inne siły polityczne. Natomiast 7 proc. choć chciało głosować nie potrafiło wybrać komitetu, który mogłoby poprzeć.

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 5-6 września 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencyjne partyjne odpowiedziały 732 osoby.

Czytaj także: Sondaż wykazał brak Polaków popierających zaangażowanie w wojnę na Ukrainie

fakty.tvn24.pl/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply