Ubiegający się o stanowisko prezydenta Polski Rafał Trzaskowski rozmawiał z byłem prezydentem USA Barackiem Obamą. Trzaskowski uznał sojusz z Amerykanami za kluczowy dla Polski.

O swojej telefonicznej rozmowie z Obamą Trzaskowski poinformował w środę na Twitterze. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski wspomniał o niej w dwóch wpisach. Pierwszy został zamieszczony w języku angielskim. „Doceniam możliwość rozmowy z Barrackiem Obamą tego wieczoru o wadze polskiej demokracji w Unii Europejskiej i znaczeniu sojuszu USA-Polska. Zaufanie między naszymi krajami jest kamieniem węgielnym relacji transatlantyckiej” – napisał Trzaskowski.

 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W drugim wpisie, wykonanym już w języku polskim, liberalny polityk streścił swoją rozmowę z Obamą nieco innymi słowami – „Dziś rozmawiałem z Barackiem o demokracji w Polsce, o znaczeniu naszego kraju dla zjednoczonej Europy, a także o tym, jak kluczową sprawą jest sojusz polsko-amerykański. Zaufanie między naszymi narodami to fundament relacji transatlantyckich”.

Trzaskowski rozmawiał z byłym prezydentem USA równo tydzień po wizycie Andrzej Dudy w Białym Domu gdzie spotkał się on z następcą Obamy, urzędującym prezydentem Donaldem Trumpem. Środki masowego przekazu oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali, że w czasie spotkania mogą zapaść ważne decyzje, między innymi w sprawie dyslokowania do Polski części spośród amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech. Jednak żadnych takich decyzji nie podjęto, a efektem wizyty był deklaracja pełna ogólnikowych haseł powtarzających wcześniejsze uzgodnienia.

Czytaj także: Tusk i Giertych zachęcają zwolenników Bosaka do glosowania na Trzaskowskiego

Twitter.com/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz