Duda podpisywał dokument w Białym Domu na stojąco – Trump pokazał zdjęcie [+FOTO]

Donald Trump zamieścił w sieci oficjalną fotografię z podpisywania deklaracji o partnerstwie strategicznym przez prezydentów Polski i USA. Wynika z niej, że Andrzej Duda musiał podpisywać ją stojąc przy rogu biurka amerykańskiego prezydenta.

Jak informowaliśmy wcześniej, jednym z punktów wtorkowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie było przyjęcie wspólnej deklaracji o polsko-amerykańskim partnerstwie strategicznym. Nosi ona tytuł „Obrona wolności i budowanie dobrobytu poprzez polsko-amerykańskie partnerstwo strategiczne”. Kładzie nacisk na intensyfikację współpracy obu krajów w kwestiach obronności i energetyki.

Donald Trump zamieścił w sieci oficjalne fotografie z podpisywania deklaracji przez prezydentów Polski i USA. Na jednym z nich widać moment tuż przed złożeniem podpisów pod dokumentem. Podczas gdy Trump siedzi przy biurku z poważną miną, uśmiechnięty polski prezydent stoi obok, praktycznie na rogu biurka prezydenta USA. Wynika z tego, że Duda musiał podpisywać dokument na stojąc przy rogu biurka Trumpa.

Sprawa wywołała liczne komentarze w sieci. Paweł Żuchowski, korespondent RMF FM w USA napisał, że to „straszna żenada ze strony Białego Domu”, za takie potraktowanie gościa.

Przeczytaj: Duda w Białym Domu: Mam nadzieję, że razem zbudujemy w Polsce „Fort Trump” [+VIDEO]

„Miło ze strony prezydenta Trumpa, że się trochę przesunął, bo nasz prezydent musiałby dokument podpisać na kolanie” – pisze Żuchowski na Twitterze. „Straszna żenada ze strony Białego Domu. Nie sądziłem, że tak można potraktować gościa w Białym Domu, gdzie wszystko wydaje się być dopracowane”.

Czytaj również: Trump: nie planujemy sankcji wobec firm budujących Nord Stream 2

Portal Wprost.pl zwraca uwagę, że praktyką jest, by deklaracje o współpracy, z założenia mające świadczyć o równoważności partnerów, podpisywane były przez sygnatariuszy na siedząco. W taki sposób postępowano m.in. podczas spotkania Trumpa z przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem w Singapurze. Wówczas obaj przywódcy siedzieli przy długim stole, gdy podpisywali ważny dokument.

Przeczytaj również: Trump: prezydent Duda zaoferował ponad 2 mld dol. za stałą bazę wojsk USA w Polsce [+VIDEO]

Zdjęcie prezydenta Dudy wywołało szereg komentarzy:

Twitter.com / wprost.pl / Kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Gaetano
    Gaetano :

    No, tu masz, andy, stój i podpisuj. Now good, yeah. Niestety nie dali ci stołka, bo i po co; to tylko jeden podpis. I ciesz się, że w ogóle masz na czym pisać, bo następnym razem może się zdarzyć, że będziesz podpisywać jakiś papier, który ci podrzucę, na plecach scelskiego, powiedzmy, z powodu pośpiechu. Ach, i uśmiech do pana fotografa, zaraz puszczę fotę na tłicie, niech ludziska widzą, kto tu rządzi.
    Skąd to zdziwienie tych komentatorów i zestawianie z Kimem; przecież pan wskazał wiernemu słudze miejsce i nie ma się co ekscytować.