PGZ i Lockheed Martin rozmawiają o rozszerzeniu współpracy

Jak poinformował koncern Lockheed Martin, głównym tematem konferencji networkingowej z PGZ jest nawiązanie nowych relacji i stworzenie spółkom Grupy możliwości, jakie daje współpraca z amerykańskim koncernem.

We wtorek rozpoczęła się trzydniowa branżowa konferencja networkingowa z udziałem Polskiej Grupy Zbrojeniowej i amerykańskiego koncernu Lockheed Martin. Została zorganizowana na podstawie porozumienia o współpracy (Memorandum of Understanding) podpisanego przez Lockheed Martin i PGZ w 2020 roku.

Zgodnie z założeniami, spotkanie ma umożliwić „dzielenie się wiedzą, inspiracjami i pomysłami w sektorze lotniczym, obronnym i kosmicznym”. Spółki PGZ mogą też przedstawić i omówić swoje możliwości i doświadczenia z amerykańskimi i europejskimi przedstawicielami wszystkich działów Lockheeda Martina.

 

„Celem jest nawiązanie nowych relacji i stworzenie szans biznesowych dla spółek PGZ w ramach globalnego portfolio biznesowego Lockheeda Martina” – zaznaczył amerykański koncern.

Podczas otwarcia konferencji wiceprezes LM ds. rozwoju biznesu, Ray Piselli, podkreślił osiągnięcia należących do koncernu zakładów PZL Mielec, które prowadzą montaż śmigłowców Black Hawk dla Polski i na rynki światowe, a także robią kabiny do tego śmigłowca do linii produkcyjnej firmy Sikorsky w USA, jak również dwusilnikowy, turbośmigłowy samolot M28. Piselli zapewnił, że Lockheed Martin będzie nadal angażować się w PZL Mielec i zacieśnienie relacji partnerskich ze spółkami PGZ.

„Od otwarcia biura w Warszawie w 1997 r., zespół firmy Lockheed Martin pracuje nad rozwojem wzajemnie korzystnych relacji z podmiotami przemysłowymi i naukowymi w całej Polsce” – powiedział w rozmowie z PAP dyrektor komunikacji LM w Europie, John Neilson. „W ramach programu PAC-3 Wisła i innych przedsięwzięć nawiązaliśmy już udane relacje partnerskie z zakładami WZL-1, WZE, WZL-3, WZU i grupą PGZ. Odbywające się w tym tygodniu wydarzenie jest naturalną kontynuacją tej pracy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

PAP zaznacza, że koncern Lockheed Martin jest producentem wielozadaniowych myśliwców F-16, samolotów transportowych C-130 Hercules, a także wybranych przez Polskę zestawów artylerii rakietowej HIMARS. Ponadto, rakietowe systemy obrony powietrznej Patriot mają być uzbrojone w pociski PAC-3, produkowane przez LM.

Czytaj także: Program „Wisła” znów na zakręcie. Negocjacje ws. offsetu utknęły w miejscu

PAP / forsal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply