Minister Spraw Wewnętrznych Joachim Brudziński podpisał umowę, na mocy której policja zakupiła dwa śmigłowce Black Hawk.

Brudziński oświadczył, że po podpisaniu policja otrzyma dobry sprzęt o którym możemy powiedzieć, że da instrumenty polskiej policji do tego, żeby jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo Polaków.

Minister przypomniał, że najmłodszy śmigłowiec, którym do tej pory pozostawał do dyspozycji policji ma 13 lat. Z pewnym wstydem należy podać tutaj dwie liczby. Najstarszy śmigłowiec, którym dzisiaj dysponuje polska policja, ma 47 lat. Najmłodszy do dziś miał lat 13. To był ostatni dzwonek na to, aby ten program modernizacji wdrożyć – podkreślił Brudziński.

CZYTAJ TAKŻE: W Rumunii powstanie jedyne centrum serwisowe śmigłowców Black Hawk na Europę Środkową?

Minister nie poinformował jaką kwotę za śmigłowce zapłaci Polska za amerykańskie śmigłowce.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Informacja o zakupie dwóch śmigłowców Black Hawk dla policji w trybie postępowania z wolnej ręki, bez przetargu pojawiła się 9 maja.

Szef policji Jarosław Szymczak powiedział w połowie maja, że negocjacje z Lockheed Martinem zaczęło się 11 kwietnia, a dwa dni później zawiadomiono prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o podjęciu decyzji i wyborze bezprzetargowej procedury zakupu.

Dostawa Black Hawków ma nastąpić w tym roku, aby wykorzystać pieniądze z tego roku budżetowego. Obecnie śmigłowce te są używane przez policję w Meksyku, Kolumbii i Turcji. Black Hawk powstał jako maszyna przeznaczona do działań wojskowych.

Kresy.pl / tvp.info / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz