Warszawscy policjanci zatrzymali obywateli Ukrainy i Rosji. Odpowiedzą za porwanie i rozbój. Może im grozić do 20 lat pozbawienia wolności.

Warszawska policja poinformowała o sprawie w piątek. W jednej z kawiarni na terenie warszawskiej Woli doszło do porwania osoby. W godzinach popołudniowych do lokalu weszło kilku mężczyzn, którzy siłą i przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną wyprowadzili na zewnątrz pokrzywdzonego.

“Stosując przemoc umieścili go w aucie i odjechali w kierunku jego miejsca zamieszkania. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani po dojeździe na warszawskie Włochy dokonali kradzieży rzeczy o wartości ponad 10 000 złotych. Zabronili pokrzywdzonemu kontaktu z policją i zostawili go w jego mieszkaniu” – podaje policja.

Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu policjanci zatrzymali czterech mężczyzn narodowości ukraińskiej i rosyjskiej, dwóch w wieku 24 lat, jednego 25-latka oraz 29-latka. Odzyskali też skradzione wcześniej mienie oraz zabezpieczyli pistolet gazowy, pałki teleskopowe oraz kastety.

Przeczytaj: Policja znów podała dane dot. przestępczości cudzoziemców. Dominują Ukraińcy i Gruzini

Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z pozbawieniem wolności osoby, rozbojem oraz zmuszaniem do określonego zachowania. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Może im grozić do 20 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Ukraińcy porwali i pobili pracowników, którzy chcieli odejść z pracy. Poszło o treść wypowiedzenia

ochota.policja.gov.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply