Działacze organizacji „Kampania Przeciw Homofobii” chcę przeprowadzić w szkołach tak zwany „Tęczowy piątek”. Z materiałami zawierającymi także polityczną propagandę wejdą do 211 placówek.

Informacje o akcji „Kampanii Przeciw Homofobii” jako pierwszy podał portal wPolityce. Przedstawiciele organizacji będą 26 października spotykać się z uczniami i nauczycielami. Mają im przedstawić swoją interpretację zachowań homoseksualnych i namawiać do akceptacji dla nich. Jak zapewnia KPH to kierownictwo szkół ustala jak zorganizować „Tęczowy piątek” jednak „my dajemy podpowiedzi. Mówimy np. jakie filmy można pokazać podczas lekcji, ale to szkoła wybiera konkretny tytuł” – portal wPolityce cytuje przedstawicieli KPH, według których akcja to „ta akcja to też szansa na to, aby pokazać silne wsparcie młodzieży LGBTQI”. Organizacja cieszy się, że w tym roku akcja ma rekordowy zasięg.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poza określoną interpretacją zachowań homoseksualnych, KPH zamierza uprawiać w szkoła indoktrynację polityczną. Wśród materiałów jakie będą rozdawane w szkołach w czasie „Tęczowego piątku” znajduje się także ulotka z apelem: „”Pamiętaj o wyborach – głosuj na polityków wspierających prawa osób LGBT. Jeśli nie wiesz na kogo oddać swój głos, sprawdź jaki stosunek do osób LGBT mają poszczególni kandydaci i kandydatki. Można to zrobić m.in. na specjalnych portalach internetowych – podczas trwania wyborów szukaj informacji na stronie www.kph.org.pl”

Oficjalne konto Związku Nauczycielstwa Polskiego na Twitterze poinformowało, że nauczycielski związek zawodowy nie jest współorganizatorem akcji. Jednak według wPolityce organ prasowy ZNP „Głos Nauczycielski” promował ją. Redakcja zapytała o sprawę Ministerstwo Edukacji Narodowej. Te zajęło dość wstrzemięźliwe stanowisko informując, że „wszelkiego typu programy zawierające treści wychowawcze, w tym tzw. treści równościowe, muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami. To rodzice mają prawo do decydowania jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole. Ponadto każda szkoła i każda placówka wychowania przedszkolnego jest bezwzględnie zobowiązana do przestrzegania Konstytucji RP”.

Rzecznik prasowy MEN Anna Orlowska podkreśliła, że „zgodnie z art. 86 ustawy prawo oświatowe w szkole i placówce mogą działać stowarzyszenia i organizacje, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych. Jest to możliwe, jeżeli celem statutowym działających w szkole stowarzyszeń i organizacji jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły lub placówki” i wystarczy jeśli działalność taka zostanie uzgodniona z dyrektorem szkoły.

Brak możliwości działania zadeklarowała także posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, która napisała do rodziców aby sami zajęli się sprawą, „a nie wołają do PIS”.

 

Stanowisko partii rządzącej i rządowej administracji w sprawie działań KPH w szkołach ostro skrytykował poseł i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, przypominając, że mogą interweniować kuratorzy podlegający wojewodom.

 

„Kampania Przeciw Homofobii” przeprowadzi akcję „Tęczowy piątek” w 211 szkołach.

Czytaj także: Rosja: Działacze LGBT podjęli nielegalne działania na 1-majowym marszu. Zostali zatrzymani [+VIDEO]

wpolityce.pl/kph.org.pl/twitter.com/
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz