Na prośbę władz Jerozolimy, amerykańska ambasada w Izraelu zdjęła ze swojej placówki baner wspierający „miesiąc dumy LGBT” – poinformowało National Public Radio. Interwencję w tej sprawie miał podjąć we wtorek wiceburmistrz miasta.

Jak poinformowało National Public Radio, zastępca burmistrza Jerozolimy Aryeh King miał interweniować w amerykańskiej ambasadzie w tym mieście w sprawie baneru promującego „miesiąc dumy LGBTQ”. Według władz miał on być obraźliwy dla mieszkańców miasta.

Na sztandarze widniał napis: „DUMA: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Jerozolimie z dumą wspiera tolerancję i różnorodność”. Przedstawiciele ambasady zawiesili go w związku z wiecem środowiska LGBT, który odbędzie się w przyszłym tygodniu po drugiej stronie ulicy.

Zobacz też: Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie wywiesiła flagę LGBT [+FOTO]

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zastępca burmistrza Jerozolimy poinformował, że poprosił urzędników miejskich o usunięcie sztandaru we wtorek rano, po otrzymaniu skarg od mieszkańców. Gmina Jerozolima oświadczyła, że ambasada nie poprosiła o pozwolenie na powieszenie znaku i że placówka zgodziła się schować sztandar do czasu uzyskania pozwolenia.

„Jestem zaskoczony, że ambasada postanowiła nie tylko złamać prawo, ale także wystawić znak, któremu sprzeciwia się większość mieszkańców. Po co wypowiadać się w kontrowersyjnej sprawie i umieścić jej znaki na naszej ulicy?” – przekonywał King w rozmowie z izraelskimi mediami. „Większość żydów, chrześcijan i muzułmanów w mieście była temu przeciwna”.

Zdjęty baner / fot: NPR

Zdjęty baner / fot: NPR

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak poinformowaliśmy wcześniej na naszym portalu, w podobny sposób swoje poparcie dla środowiska LGBT wyraziła Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Placówka zamontowała na swoim terenie flagi charakterystyczne dla tego środowiska i zamieściła wpis w mediach społęcznościowych.

„Warszawska Parada Równości odbywałaby się dziś, gdyby nie COVID19. Przedstawiciele naszej Ambasady dołączyli do Parady w ubiegłym roku. Dziś jesteśmy myślami ze środowiskiem LGBTI+” – poinformowała placówka na Twitterze. „Prawa człowieka są uniwersalne!”.

Kresy.pl/NPR

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz