Poseł zaznaczył jednocześnie, że jest gotowy startować w wyborach na prezydenta stolicy.

Marek Jakubiak stwierdził: Powaga sytuacji, powaga stanowiska, nakazuje powiedzieć, że jestem gotowy do kandydowania na prezydenta.Zastrzegł jednocześnie: Decyzja jeszcze nie zapadła, natomiast jeśli zapadnie, tam jest kilku kandydatów, którzy w tej chwili są na pierwszych stronach gazet. Czyli mówimy tu o marszałku Tyszce i panu pośle Liroyu. Ale zapewniam państwa, że jeżeli jeden z nas będzie startował, cała reszta będzie tworzyła drużynę, która będzie go wspierała.Jakubiak w wywiadzie udzielonym RMF FM odniósł się również do wypadku premier Beaty Szydło. Wyraził swoje wątpliwości: Lawinę dyskusji wywołało trzech panów: minister, wiceminister i komendant główny policji. Stworzyli jakąś kuriozalną konferencję prasową: Polacy nic się nie stało, wszystko w porządku, BOR jest w porządku, kierowca był wyspany, tylko pani premier na drzewie. Ja po prostu nie łapię, o co chodzi PiS-owi.

CZYTAJ TAKŻE:
Marek Jakubiak (Kukiz’15): Polska traktuje Ukrainę jak państwo specjalnej troski

Poseł zaznaczył, że działalności Biura Ochrony Rządu jest nie do obrony: BOR jest od przewidywania i zapobiegania tego rodzaju zagrożeniom, które dotyczą premiera rządu polskiego. Jak widzę jaka pani premier jest zadowolona w ostatnim czasie, to mi ręce opadają. Nie można robić samozadowolenia z katastrofy, która mogła doprowadzić do osierocenia Polski

kresy.pl / rmf24.pl / wprost.pl

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gan :

    W odróżnieniu od Polski – w takich np. Chinach partia nadaje awans tym, którzy się sprawdzają w zarządzaniu. Przeglądając stronę klubu K’15 pokazującą listę projektów nazwisko p. Jakubiaka zauważyłem tylko raz, przy projekcie z 2015 roku. Ambicje oderwane od rzeczywistości?