Do zajścia doszło w pobliżu budynku agencji informacyjnej Ukrinform, gdzie Wiatrowycz miał podczas konferencji prasowej przedstawić wyniki prac UIPN za rok 2016.

Wiatrowycz został napadnięty o 13:30 przed wejściem do budynku przez trzy zamaskowane osoby. Widząc zdarzenie, interwencję podjęli ochroniarze agencji prasowej. Udało im się unieszkodliwić napastników i zatrzymać ich do przybycia policji.

CZYTAJ TAKŻE:
Wołodymyr Wiatrowycz zachwycony wypowiedziami Targalskiego nt. UPA

Policjanci po przybyciu na miejsce rozpoczęli ustalanie okoliczności zajścia. Wszystko to zakończyło się przed godziną 14:00

Sam Wiatrowycz bezpośrednio po incydencie stwierdził, że napastnicy nie powiedzieli przed atakiem niczego, tylko od razu spróbowali go pobić.

kresy.pl / zik.ua / ukranews.com / facebook.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    gdyby ktoś naprawdę chciał tą banderowską ku**ę pobić, to na pewno nie w takim miejscu !!………Ja bym go poobserwował i zobaczył, kiedy bywa w jakimś w miarę ustronnym miejscu i tam poczekał na niego, po czym w kilkanaście sekund załatwiłbym sprawę i ulotnił się zostawiając gnidę z rozwalonym ryjem na glebie !!…….A tu to musi być jakaś ściema, albo ci atakujący musieliby być kompletnymi idiotami !!