Do zajścia doszło w pobliżu budynku agencji informacyjnej Ukrinform, gdzie Wiatrowycz miał podczas konferencji prasowej przedstawić wyniki prac UIPN za rok 2016.

Wiatrowycz został napadnięty o 13:30 przed wejściem do budynku przez trzy zamaskowane osoby. Widząc zdarzenie, interwencję podjęli ochroniarze agencji prasowej. Udało im się unieszkodliwić napastników i zatrzymać ich do przybycia policji.CZYTAJ TAKŻE:
Wołodymyr Wiatrowycz zachwycony wypowiedziami Targalskiego nt. UPA

Policjanci po przybyciu na miejsce rozpoczęli ustalanie okoliczności zajścia. Wszystko to zakończyło się przed godziną 14:00

Sam Wiatrowycz bezpośrednio po incydencie stwierdził, że napastnicy nie powiedzieli przed atakiem niczego, tylko od razu spróbowali go pobić.

kresy.pl / zik.ua / ukranews.com / facebook.com

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    gdyby ktoś naprawdę chciał tą banderowską ku**ę pobić, to na pewno nie w takim miejscu !!………Ja bym go poobserwował i zobaczył, kiedy bywa w jakimś w miarę ustronnym miejscu i tam poczekał na niego, po czym w kilkanaście sekund załatwiłbym sprawę i ulotnił się zostawiając gnidę z rozwalonym ryjem na glebie !!…….A tu to musi być jakaś ściema, albo ci atakujący musieliby być kompletnymi idiotami !!