Wyrzuceni z klubu poselskiego Koalicji Polskiej posłowie skupieni wokół Pawła Kukiza utworzyli koło poselskie Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia.

Jak podała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa, poseł Paweł Szramka poinformował o tym, że do nowego koła poselskiego Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia wejdą oprócz niego Stanisław Żuk, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka oraz Paweł Kukiz, który zostanie przewodniczącym koła.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Szramka wyjaśnił, że w nazwie koła znalazły się słowa „Demokracja Bezpośrednia” po to, by podkreślić, iż posłom ugrupowania chodzi o „danie prawdziwej władzy obywatelom”.

Zdaniem Szramki obecna demokracja w Polsce „z demokracją wiele wspólnego nie ma”. Poseł zaznaczał, że jego ugrupowanie chce, by w Polsce przede wszystkim decydowali obywatele a posłowie byli wykonawcami ich woli.

Jak podawaliśmy, 26 listopada ub. roku Rada Naczelna PSL zdecydowała o zakończeniu współpracy ze środowiskiem Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej. Lider kukizowców przyznawał, że „nie jest to przyjemna decyzja”, ponieważ nie zamierzał opuszczać Koalicji Polskiej. Ludowcy motywowali swoją decyzję poparciem PiS przez Kukiz’15 w sporze z Unią Europejską. „Ostatnie głosowanie za uchwałą zaproponowaną przez PiS o wetowaniu budżetu, ale też wypowiedzi dotyczące zrównywania Unii Europejskiej ze Związkiem Radzieckim – bo dotyczyły naszego projektu wpisania do konstytucji członkostwa Polski w Unii – przepełniły tę czarę goryczy, która z różnych powodów narastała” – oświadczył wówczas szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wcześniej posłowie Kukiz’15 głosowali także odmiennie od posłów PSL w głosowaniu nad kandydaturą na RPO oraz nad „Piątką dla zwierząt”.

Kresy.pl / Interia

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz