Izraelskie Siły Obronne opublikowały w środę wieczorem materiał filmowy przedstawiający nagranie nalotów na irańskie i syryjskie obiekty wojskowe w południowej Syrii – poinformował Times of Israel.

Jak poinformował portal Times of Israel, Izraelskie Siły Obronne opublikowały w środę wieczorem materiał filmowy przedstawiający nagranie nalotów na irańskie i syryjskie obiekty wojskowe w południowej Syrii.

Nagranie pokazało ataki na trzy z ośmiu celów zlikwidowanych przez izraelskie wojsko we wczesnych godzinach porannych w środę. Wojsko nie określiło lokalizacji tych trzech miejsc, ale wydawało się, że były to pozycje wojskowe po syryjskiej stronie Wzgórz Golan.

Zobacz też: Kolejny izraelski nalot na cele w Syrii. Są zabici

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Na materiale filmowym nadlatujące izraelskie pociski uderzają w cele, powodując duże eksplozje.

Wojsko powiedziało, że podczas przeprowadzonych nalotów zbombardowało „magazyny, stanowiska dowodzenia i kompleksy wojskowe, a także baterie pocisków ziemia-powietrze”.

„Moment, w którym nasze myśliwce uderzyły w cele wojskowe należące do irańskich sił i syryjskich sił zbrojnych w Syrii w nocy po tym, jak ujawniliśmy syryjski atak dowodzony przez Iran. Niech to będzie ostrzeżenie: jeśli zaatakujesz Izrael, będziemy się bronić” – napisało izraelskie wojsko w mediach społęcznościowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Syryjskie media państwowe podały, że w uderzeniach zginęło trzech syryjskich żołnierzy.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, organizacja opozycyjna z siedzibą w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że w izraelskich uderzeniach zginęło łącznie 10 osób, w tym Irańczycy. Nie można było tego natychmiast potwierdzić i nie zgłosiły tego inne grupy w Syrii. Obserwatorium było w przeszłości oskarżane o zawyżanie, a nawet wymyślanie liczb dotyczących ofiar.

Zobacz też: 9 osób zginęło w Syrii w wyniku nalotu izraelskiego lotnictwa

Kresy.pl/Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz