Izraelskie Siły Obronne opublikowały w środę wieczorem materiał filmowy przedstawiający nagranie nalotów na irańskie i syryjskie obiekty wojskowe w południowej Syrii – poinformował Times of Israel.

Jak poinformował portal Times of Israel, Izraelskie Siły Obronne opublikowały w środę wieczorem materiał filmowy przedstawiający nagranie nalotów na irańskie i syryjskie obiekty wojskowe w południowej Syrii.

Nagranie pokazało ataki na trzy z ośmiu celów zlikwidowanych przez izraelskie wojsko we wczesnych godzinach porannych w środę. Wojsko nie określiło lokalizacji tych trzech miejsc, ale wydawało się, że były to pozycje wojskowe po syryjskiej stronie Wzgórz Golan.

Zobacz też: Kolejny izraelski nalot na cele w Syrii. Są zabici

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4261.49 PLN    (19.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na materiale filmowym nadlatujące izraelskie pociski uderzają w cele, powodując duże eksplozje.

Wojsko powiedziało, że podczas przeprowadzonych nalotów zbombardowało „magazyny, stanowiska dowodzenia i kompleksy wojskowe, a także baterie pocisków ziemia-powietrze”.

„Moment, w którym nasze myśliwce uderzyły w cele wojskowe należące do irańskich sił i syryjskich sił zbrojnych w Syrii w nocy po tym, jak ujawniliśmy syryjski atak dowodzony przez Iran. Niech to będzie ostrzeżenie: jeśli zaatakujesz Izrael, będziemy się bronić” – napisało izraelskie wojsko w mediach społęcznościowych.

Syryjskie media państwowe podały, że w uderzeniach zginęło trzech syryjskich żołnierzy.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, organizacja opozycyjna z siedzibą w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że w izraelskich uderzeniach zginęło łącznie 10 osób, w tym Irańczycy. Nie można było tego natychmiast potwierdzić i nie zgłosiły tego inne grupy w Syrii. Obserwatorium było w przeszłości oskarżane o zawyżanie, a nawet wymyślanie liczb dotyczących ofiar.

Zobacz też: 9 osób zginęło w Syrii w wyniku nalotu izraelskiego lotnictwa

Kresy.pl/Times of Israel

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz